Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

"Деловая столица" проводить дискусійну панель.
14 листопада політики, бізнесмени та експерти шукатимуть відповідь,
куди спрямувати ресурси, щоб побудувати економічно успішну країну.
Дискусійна панель відбудеться у Києві
14 листопада, 17:00
Місце проведення CEO Club Ukraine, Бутишів провулок, 23
Що заважає газовій незалежності України
Учасники дискусії спробують з’ясувати:
За покладами блакитного палива Україна займає друге місце в Європі, має потенціал не тільки закрити свої потреби, але й стати експортером. Однак щорічно ми імпортуємо мільярди кубометрів газу. Чому так відбувається?
За останні чотири роки обсяги видобутку газу в Україні зросли лише на 500 млн кубів — до 21 млрд куб. м. А в цьому очікується зниження. Як пояснити такий розворот? Чи може державна компанія так швидко міняти довгострокові плани?
Газовидобуток потребує значних інвестицій та досвіду. За останні роки в Україні з’явився ринок нафтосервісів, імпортовано технологічне обладнання. Чи призведе згортання буріння газових свердловин до зруйнування цього ринку нафтосервісів, де вже є багато міжнародних гравців?
Видобуток газу — велика та високотехнологічна галузь, що дає мультиплікативний ефект для всієї економіки країни. Від неї залежить торговий баланс, курс гривні, доходи населення та наповнення бюджету. У той же час зменшення видобутку лише однією компанією УГВ призведе до негативного ефекту для економіки у $1 млрд. Чи готова держава недоотримати ці кошти?
Згортання буріння вже призвело до скорочення буровиків та відтоку професійних кадрів закордон. Якщо ці унікальні спеціалісти масово поїдуть з України, то відновити буріння в країні буде неможливо.
account_circle
account_circle
email
phone