Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Андрій Кокотюха: Український книжковий ринок є?

Вторник, 23 Августа 2016, 11:37
Насправді українець пише для себе. Але хоче, щоб його такого видали, ще й гроші заплатили

LUFA

Якби в Україні був хоча б чахлий книжковий ринок, Форум видавців би згорнувся, перейшовши в формат академічних конференцій. Бо 2/3 книжок, які готуються стати новинками до кожного Форуму і тим самим роблять Форум наповненим, просто не були б видані. Або були б видані рахунком авторів.

Мова, звісно, про українську художню літературу. За межами Форуму це найменш рентабельний продукт. Це не товар, пані та панове. Сакральна 1 тисяча примірників може на Форумі зменшитися до 864 штук. Все.

Коли слухаєш такого автора, він нарікає на все і всіх, крім себе. Видавці друкують ліві тиражі його популярного в масах твору. Українці тупішають, тому не купують його книжку. Він через це не став інтелектуальним символом нації. А на питання, для кого він пише, чуємо - для всіх людей.

Так ось, коли є ринок, для всіх людей не пишуть. І не видають від безвиході, бо треба новинка на Форум і все тут. Пишуть для читачів, котрі звикли читати твори певних жанрів та люблять певні сегменти. А сучасний світ вимагає оформлювати все це в серії. Не у веселкові чи патріотичні кольори.

Насправді українець пише для себе. Але хоче, щоб його такого видали, ще й гроші заплатили. Про те, що писати - ручна робота, і роботу треба продавати людям, ще й подобатися, 2/3 українських авторів слухати не хочуть.

Джерело: facebook.com

Больше новостей о финансах, бизнесе и промышленности читайте в рубрике Экономика