Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Бахматюк погрожує кримській владі судовими позовами у Британії

Понедельник, 18 Августа 2014, 15:48
Аграрного мільярдера обурило бажання Росії експропріювати кримськую птахофабрику Ukrlandfarming

Активи українського та міжнародного бізнесу в Криму можуть бути будь-якої миті експропрійовані представниками Росії на території тимчасово окупованого півострова. Наразі такій небезпеці піддано найбільшу в Криму птахофабрику "Южная Холдинг", що належить українській компанії AVANGARDCO IPL, говориться у заяві Голови ради директорів Ukrlandfarming PLC Олега Бахматюка. У разі реалізації намірів "уряду" Криму щодо її примусового викупу, це може стати найбільшим прецедентом в цілому для бізнесу щодо можливості подальшої роботи з представниками Росії.

"Нещодавно російські ЗМІ із посиланням на "міністра сільського господарства" Криму розповсюдили інформацію про можливий "викуп" "урядом" Криму найбільшої на території півострова птахофабрики "Южная Холдинг". "Міністр" посилається на ухвалений у "республіці" "закон" про примусовий викуп активів.

Як основний акціонер найбільшого в Євразії агрохолдингу Ukrlandfarming PLC, до складу якого входять і активи AVANGARDCO IPL, я виступаю з рішучим протестом проти таких дій. Вони свідчать про небажання у цивілізований спосіб вирішувати питання продовольчої безпеки півострова, забезпечення робочих місць та гарантувати право приватної власності для інвесторів. Це може стати прецедентом, який у черговий раз засвідчить окупаційний загарбницький характер "влади" на півострові", - заявив Олег Бахматюк.

На його думку, примусовий викуп підприємства, що має особливу специфіку виробництва та потребує високофахового управління для ефективної роботи, не призведе ані до поліпшення забезпечення Криму яйцями власного виробництва, ані до створення нових робочих місць. Адже для продовження функціонування фабрика потребує додаткових інвестицій, у тому числі - у технології. Заяви про можливість запуску законсервованого підприємства протягом місяця є щонайменше безвідповідальними та непрофесійними і свідчать про повне нерозуміння "міністерством сільського господарства" Криму специфіки аграрного виробництва.

Наразі птахофабрика "Южная Холдинг" є одним із найбільших підприємств на території Криму. На сьогодні оціночна вартість активів групи компаній Ukrlandfarming PLC на півострові становить $150 - 200 млн. Зокрема, йдеться про понад 12 тис. га землі, завод з виробництва рису, дві птахофабрики з виробництва яєць, одну птахофабрику з підрощування молодняку, один репродуктор, також зерновий комплекс і склади та допоміжні приміщення загальною площею майже 5 тис квадратних метрів, сільсьгосподарську техніку.

"Від імені Ukrlandfarming PLC та AVANGARDCO IPL я звертаюсь до представників уряду Росії на території Криму з вимогою переглянути свої наміри незаконно захопити приватні активи та перейти до цивілізованих форм діалогу щодо подальшої можливості роботи птахофабрики на півострові.

У разі ухвалення рішення про примусове відчуження птахофабрики "Южная Холдинг", буде створено прецедент, що змусить AVANGARDCO IPL рішуче відстоювати свої права не лише в місцевих судах, але й у судових інстанціях Великобританії. Адже акції компанії котируються на Лондонській фондовій біржі, а її інвесторами є понад 100 фондів у всьому світі. Досвід справи "ЮКОСа" свідчить, що несправедливе ставлення представників влади до бізнесу може бути і невідворотно буде покарано в судовому порядку на міжнародному рівні", - вважає Олег Бахматюк.