Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Долар коштує 27 грн. Коли знизяться ціни?

Среда, 25 Февраля 2015, 21:15
Підсумки дня на валютному фронті: Гонтарєва незамінна, ціни будуть рости, НБУ вважає, що економічних законів не існує

фото: siapress.ru

 

Те, що відбулося сьогодні на валютному ринку можна вважати фарсом, який призведе до ще більших проблем вже за 10-14 днів

1. Гривня укріпилася і тепер коштує 27 грн за долар. Таку радісну новину повідомив нам НБУ. Як таке чудо зміг здійснити Нацбанк? Для цього, просто-напросто, всім банкам в негласному порядку дали зрозуміти, що долар купує тільки НБУ. Дивно, що зразу не перескочили на відмітку 21,7 по якій розрахований бюджет. Але, можна не сумніватися – до вівторка, коли буде розглядатися бюджет, на міжбанку гривня буде коштувати стільки скільки потрібно. Що далі? Міф про те, що далі все буде добре всього лише міф. Перш за все – існує відкладений попит, який буде тиснути на гривню.

По-друге, розповіді про чудодійну силу кредиту МВФ – це пусті слова. МВФ розгляне наш кредитний пакет тільки 10.03. Далі проде певний час на виділення перших 4,6 млрд., які підуть зовсім не на підтримку нацвалюти. Тому, праві були і Гонтарєва, і Яресько, які сьогодні відмовилися спрогнозувати курс.

2. На чорному ринку сьогодні курс коливався в районі 40 грн. за долар. Очевидно, відскок назад відбудеться, але говорити, що він упаде до 21,7 – це брехати самим собі.

3. Не треба забувати і про суспільство, якому потрібно пояснити природу нинішнього макроекономічного чуда, з падінням долара відразу на 10 грн. Якщо НБУ триматиме курс бодай в сьогоднішніх офіційних параметрах треба знайти винних в тому, що відбулися такі скачки. Зокрема, вже запускається історія про російських диверсантів. Але, якщо це правда, у мене виникає питання, чи заберуть ліцензію хоч у одного російського гравця-спекулянта? Чи просто визначать банк-стрілочник, який понесе справедливе покарання у вигляді "роздягання" власника банку для потреб революції?

4. Мабуть, найголовніше. Нинішня валютна гра – це порятунок на кілька тижнів. Ну не можна перти проти законів економіки.