Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Голландський аукціон НБУ: Як за один день заробити 60 млн. грн.

Пятница, 19 Сентября 2014, 19:57
Після голландського аукціону Гонтарєвої, курс гривні обвалився до історичного мінімуму

Сьогодні Національний банк України провів голландський аукціон, метою якого було стабілізувати курс гривні. Голландський аукціон - це торги, в ході яких спочатку оголошується найвища ціна - тобто, курс валюти. А потім котирування знижуються до тих, на які погодиться перший покупець, якому і продається товар. Отримав свою назву аукціон в силу широкого розповсюдження в цій країні.

Напередодні аукціону глава НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що, регулятор очікує, що проведення таких цільових валютних аукціонів сприятиме створенню стимулів для сталого зміцнення курсу національної валюти і закріпленню позитивних тенденцій на валютному ринку.

Як стало відомо Еспресо.TV, Національний банк України під час аукціону продавав долари банкам по 13,55 гривні, при тому, що згідно з домовленістю НБУ і керівників найбільших банків, коридор при проведенні операцій на валютному ринку повинен перебувати на рівні 13-13,5 гривень. За офіційними даними НБУ всього було продано 44 мільйони доларів.

Разом з тим, одразу ж після аукціону гривня обвалилася до рекордного мінімуму - 14.9 грн за дол.. Торги відкрилися на рівні 14,40 грн за дол (на продажу), потім курс виріс до 14,50, 14,70, 14,80 грн за дол, затримавшись на цій точці надовго. А закінчилися торги на позначці 14,90.

Таким чином, можна припустити, що сьогодні "хтось" заробив на кожному доларі 1.35 грн. Тобто 59, 4 млн. грн. за один день.

Ми нікого не хочемо звинувачувати, але цікаво було б дізнатися, які банки скористалися такою ситуацією.

Наступний подібний аукціон відбудеться 23 вересня.

Джерело: Еспресо.TV