Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Головне гальмо економіки — Національний банк

Среда, 20 Февраля 2019, 08:55
Останньою від Нацбанку вийшла прекрасна новина: регулятор оголосив 2019-й роком відновлення кредитування. Але напередодні з'явилася інша новина - регулятор з гордістю заявив, що ставки по гривневих депозитах виросли

Фото: Shutterstock

У перекладі на людську мову це означає лише те, що ставки по кредитах мають бути ще вищими, ніж по депозитах, а відтак ні про яке відновлення кредитування навіть мови не може бути.

Про те, що всі дії Нацбанку зводяться до того, щоб не було інфляції, не писав тільки лінивий. І справді, мабуть, непогано, що частково вдалося зупинити інфляцію, але в будь-якій країні світу розуміють, що інфляція - це лише один із багатьох напрямків, про які має турбуватися центральний банк. У нас же це зведено в якийсь безглуздий культ.

Паралельно з тим, що НБУ не може нічого зробити з відновленням кредитування і "висушуванням" гривні, регулятор займається також судами з власниками повалених ним же самим банків і зупиняє підприємства, які генерували податки і зарплати. За найскромнішими підрахунками, завдяки нерозумній політиці НБУ за останні чотири роки закрито близько тисячі підприємств реального сектору економіки. Десятки тисяч людей опинилися на вулиці (в Польщі), держава втратила щонайменше мільярд доларів податків, а купка людей купує залишки підприємств за два-три відсотки від їхньої вартості.

На жаль, саме дії Національного банку поруч із корупційними схемами стали і будуть у найближчій перспективі залишатися основним гальмом нашої економіки.

Больше новостей о финансах, бизнесе и промышленности читайте в рубрике Экономика