Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Імпорт вугілля антрацитної групи необхідний для стабільної роботи ТЕС, - заступник міністра енергетики

Понедельник, 6 Октября 2014, 10:39
Україна втратила можливість видобувати вугілля марок А і П, внаслідок діяльності терористів та проросійських бойовиків на Сході країни

Україна імпортує вугілля антрацитової групи. Видобуток відповідної марки скоротився внаслідок діяльності терористів та проросійських бойовиків на Сході України. Сообщает "ДС" со ссылкой на РБК-Украина.

Україна втратила можливість видобувати вугілля марок А і П, внаслідок діяльності терористів та проросійських бойовиків на Сході країни. Це і стало причиною нестачі запасів вугілля на ТЕС. Урядом було прийнято рішення імпортувати вугілля відповідних марок. Зокрема, у серпні укладено контракт на закупівлю 1 млн. тонн вугілля антрацитової групи з ПАР.

"Якщо брати всю територію України, то тільки на Донбасі, тільки в окремих районах, є поклади вугілля марки А і П. Саме такого вугілля і не вистачає для роботи українських ТЕС. Адже терористи зруйнували інфраструктуру регіону і заборонили відвантажування вугілля з підприємств. І тому нам доводиться його імпортувати" - зазначив перший заступник Міністра Юрій Зюков.

Що стосується Західного регіону, то на шахтах Львівcько-Волинського вугільного басейну є поклади вугілля газової групи (марки Г та ДГ). Його промислові запаси оцінюються у близько 155 млн. тонн. За 9 місяців поточного року на шахтах Західного регіону видобуто 1,53 млн. тонн вугілля, з яких на шахтах Львівщини видобуто 1,32 млн.тонн, що більше від видобутку за 2013 рік на 225 тис.тонн. Вугілля

відвантажується на 3 розташовані в регіоні ТЕС, Ладижинську, Добротвірську та Бурштинську.

"Ми збільшили видобуток вугілля на підприємствах Західної України. Але цим не можливо покрити потреби всіх ТЕС, адже для їхньої роботи потрібне вугілля і марок А і П, покладів якого на Львівщині немає. Тому поки не стабілізується ситуація на Сході України, поки ми не відновимо роботу тих підприємств, де видовбуються антрацити, доведеться купувати вугілля відповідної марки в інших країн. Адже вугілля потрібне вже. Такі заходи необхідні для стабільної роботи ТЕС та безперебійного електропостачання як для підприємств, так і для населення України" - додав Юрій Зюков.