Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Крістіна Аврамченко: Прогноз МВФ: як зміниться життя українців за 5 років?

Четверг, 9 Июня 2016, 16:36
Напередодні підписання меморандуму з МВФ про співпрацю варто пригадати цілі Міжнародного валютного Фонду та прогнози розвитку економіки України за умови виконання поставлених нам задач

За прогнозами МВФ, у 2021 році ВВП на душу населення в Україні становитиме 10770,87 дол. США. Торік цей показник становив 7970,75 дол. США. Отже нам прогнозують, що за 6 років ВВП на душу населення зросте на 35%. Однак насправді, це означає, що Україна і надалі пастиме задніх. Навіть країни сусіди України матимуть значно кращі показники. Так наприклад Російська Федерація майже у 3 рази більше, ніж Україна (29 517,94 дол. США), Білорусь майже у 2 рази більше (20 610,95 дол. США), Польща більше ніж у 3 рази (36 243,37 дол. США). Тільки Молдова буде біднішою, ніж Україна (6 650, 03 дол. США).

У 2021 році українців стане менше приблизно на півмільйона чоловік (42,59 у 2015 році, 42,06 млн. осіб у 2021) без урахування Криму та Севастополя. А рівень безробіття скоротиться з 9,5% у 2015 до 8% у 2021.

Частка держави в економіці поступово зменшуватиметься (доходи сектору загальнодержавного управління становитимуть 37,9% ВВП, а видатки - 40%).

Інфляція, за прогнозом МВФ, становитиме близько 5 %.

Імпорт зростатиме швидше, ніж експорт і дефіцит рахунку поточних операцій з кожним разом буде все більшим.

Отже, за прогнозами МВФ, макроекономічну стабільність в Україні буде досягнуто. Але економічного розвитку, який забезпечив би гідний рівень життя, не буде. Тому потрібно робити відповідні висновки. Рецепти МВФ не зможуть гарантувати виходу із системної кризи, в якій опинилася наша країна.

Основною метою МВФ є забезпечення стабільності міжнародної валютної системи. А про свій економічний розвиток має піклуватися в першу чергу кожна з країн. Натомість в Україні часто апелюють до виконання меморандуму з МВФ, як основоположного документу для економічних реформ. Маяки меморандуму закладено в Бюджет-2016, План пріоритетних кроків Уряду на 2016 рік, проект основних напрямів бюджетної політики, діяльність НБУ (забезпечення переходу до інфляційного таргетування) тощо.

Завдання України - скористатися перевагами глобалізації, зайняти гідне місце у світі і позбутися іміджу "вічного боржника" і прохача допомоги. А для цього в нас має бути консолідоване бачення економічного розвитку і чіткий план з його досягненню. Якщо ми не хочемо пасти задніх, то потрібно робити додаткові заходи по збільшенню потенціалу росту економіки.

Крістіна Аврамченко, Інститут суспільно-економічних досліджень спеціально для "ДС"

Больше интересного из Сети читайте на сайте dsnews.ua