Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Як через діяльність ДСНС в Україні дорожчає паливо на АЗС

Пятница, 18 Марта 2016, 15:40
За самими скромними підрахунками власники АЗС повинні сплатити невідомим комерційним структурам близько 1,75 млрд гривень

Фото: lastnews82.com

Неефективний та застарілий підхід окремих посадових осіб Державної служби з надзвичайних ситуацій України до організації безпеки не тільки стимулює ріст ціни на паливо, не дає належного ефекту в плані безпеки на АЗС, але й провокує виникнення потужного корупційного механізму, через який може проходити близько 1 млрд. 750 млн. грн.

На відміну від усього цивілізованого світу, де ціна на нафтопродукти падає, в Україні складається діаметрально протилежна ситуація. І мало хто знає, що сьогодні це відбувається не в останню чергу "завдяки" діям цієї інстанції.

Так, посадовці ДСНС своєрідно використовують прогалини чинного законодавства України, (де одні норми законодавства вказують на обов'язковість виконання певних вимог, а інші прямо виключають таку вимогу), що в подальшому провокує здороження палива на АЗС.
В лютому 2016 року за ініціативи депутата Київської обласної ради Івана Ступака Постійною комісією Київської обласної Ради з питань регламенту, депутатської діяльності, законності правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобігання корупції було проведено засідання з вказаного приводу, на якому були присутні представники Асоціація "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України", ГУ ДСНС України в Київській області, Служби безпеки України, а також представники мережевих АЗС.

За результатами проведеного засідання Постійної комісії було встановлено, що на даний час вартість проектних робіт та монтажу лише однієї такої системи становить близько 250-300 тисяч гривень із щомісячною абонентською платою близько 2 тисяч гривень.

Посадові особи ДСНС України також "рекомендують" власникам АЗС комерційні які необхідно залучити для виконання таких робіт.

Але найголовніше те, що на засіданні вказаної Комісії представники ДСНС офіційно підтвердили, що робота вказаної "Автоматизованої системи" не виводиться на пульт чергового ДСНС України та не забезпечує передачу сигналу тривогу від об'єкта до чергової частини ДСНС. Система спрацьовує лише локально і тільки для оповіщення персоналу та відвідувачів АЗС про можливу загрозу.

Враховуючи той факт, що на даний час лише в Київській області функціонує близько 350 АЗС, а по всій Україні їх кількість сягає 7 тисяч одиниць, то за самими скромними підрахунками власники АЗС повинні сплатити невідомим комерційним структурам, близько 1 млрд 750 млн гривень, а також, ще близько 168 млн гривень щорічно повинні бути сплачені у вигляді плати за обслуговування.

Фото: УНІАН

В результаті чого, зростає і сама ціна на паливо. Бізнес очікував на нові, прогресивні правила гри та певну реформацію, але на виході змін поки що немає.

Спеціалісти та підприємці відмічають відсутність необхідності встановлення визначеного обладнання, яке на їх думку не завжди відповідає стандартам та необхідному рівню, тим більш, за існування сучасніших способів попередження надзвичайних ситуацій.
За словами депутата обласної ради вимоги ДСНС не мають під собою правової основи. Іван Ступак зазначив, що через неправомірні дії фінансово страждають пересічні українці, що є неприпустимим.

Але, здається, справа рушила з місця і представники влади звернули на неї увагу. За ініціативи Івана Ступака депутати Київської обласної ради підтримали звернення до Кабміну, ДСНС України і Служби безпеки України з вказаного приводу. Також до комітету Верховної Ради з питань боротьби з корупцією Іваном Ступаком направлено відповідне звернення з метою розгляду зазначеного питання вже у Верховній Раді України. Тож надія на позитивні зміни в цьому питанні існує.

В сьогоднішніх реаліях залишається лише сподіватися на адекватну реакцію найвищих органів влади, та на те, що процес який був запущений депутатами облради не вдасться замовчати чи вирішити у владних кабінетах.

Больше аналитики об экономике и финансах читайте в рубрике Экономика