Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Як оплатити дорогу «комуналку»

Пятница, 1 Июля 2016, 13:08
З сьогоднішнього дня діють нові тарифи для населення на опалення і гарячу воду

Фото: vesti-ukr.com/В.Бородин

Так, середньозважений тариф на тепло встановлено на рівні 1043 грн. за 1 Гкал (замість 534 грн. за 1 Гкал). Це зростання на 95,3%. Наприклад, вартість 1 Гкал тепла від компанії "Київенерго" для споживачів (при наявності квартирного або будинкового лічильника) збільшилася з 657,24 грн. до 1416,96 грн., а за відсутності приладів обліку вартість опалення одного квадратного метра приміщення обійдеться в 32,97 грн. на місяць (раніше - 16,14 грн. на місяць).

Нові тарифи на гарячу воду відрізняються в різних містах країни. Наприклад, вартість гарячої води від "Київенерго" тепер становить 83,1 грн. за кубометр з рушникосушкою та 76,71 грн. без рушникосушки. Споживачі послуг від "Львівтеплоенерго" віднині платитимуть за гарячу воду відповідно 80,42 грн. і 74,03 грн. В Одесі вартість гарячої води збільшитися до 77,18 грн. за наявності рушникосушки і до 71,37 грн. без неї.

Більш детально зі структурою тарифів і їх новим розміром у всіх регіонах України можна ознайомитися на сайті НКРЕКУ. В уряді підрахували, що через нові тарифи близько 1,5 млн. сімей оформлять субсидію, і загалом 7 млн. родин отримуватимуть допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг. Тому "ДС" вирішила нагадати, як оформлювати житлові субсидії.

Діючий порядок призначення житлових субсидій передбачає спрощений механізм звернення за субсидіює та індивідуальний підхід щодо розрахунку її розміру для кожної сім'ї (розрахунок обов'язкового платежу залежить виключно від доходів).

1. Кому призначається субсидія

Субсидія призначається одному із членів сім'ї, який зареєстрований у житловому приміщенні. Субсидія також може бути призначена особам, які орендують житло на підставі договору найму (оренди) житла.

Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, у яких розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов'язкового платежу.

2. Куди подаються документи

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.
У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

3. Перелік документів для призначення житлової субсидії:

- Заява (за встановленою формою;
- Декларація про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;

4. Порядок розрахунку обов'язкового платежу:

1) розраховується середньомісячний дохід сім'ї на одну особу за попередні 6 місяців (сукупний дохід сім'ї за попередні 6 місяців ділиться на кількість осіб, які входять до її складу, та ще на 6 місяців).

2) визначається обов'язковий відсоток платежу (середньомісячний дохід на одну особу ділиться на прожитковий мінімум ( з 1 травня 2016 року - 1399 грн) і на базовий коефіцієнт 2, після чого множиться на базовий коефіцієнт 15%).

3) розраховується розмір обов'язкового платежу (обов'язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід сім'ї).

Наприклад, середньомісячний доход сім'ї з двох осіб становить 4 тис. грн., тобто дохід сім'ї на одного члена - 2 тис. грн.. Витрати на оплату житлово-комунальних послуг (в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами) - 700 грн. на місяць. Щоб визначити скільки відсотків від доходу сім'я має сплачувати за житлово-комунальні послуги, треба середньомісячний дохід на одну особу розділити на прожитковий мінімум (з травня 2016 року - 1399 грн.) і на базовий коефіцієнт 2, після чого помножити на базовий коефіцієнт 15%. У даному прикладі 2000 грн. ділимо на 1399 грн., потім ділимо навпіл та множимо на 15%. Виходить 10,72 %. Тепер обов'язковий відсоток платежу множимо на середньомісячний сукупний дохід сім'ї: 10,72 % множимо на 4000 грн., виходить 428,88 грн. Розраховуємо розмір субсидії - це різниця між витратами на оплату житлово-комунальних послуг і розміром обов'язкового платежу: від 700 грн. віднімаємо 428,88 грн., отримуємо 271,12 грн.

Больше об экономической ситуации в стране читайте в рубрике Экономика