Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Олександр Колісниченко: Я принципово не працюю з олігархічними банками

Понедельник, 3 Апреля 2017, 12:15
Для молодих підприємців-початківців найголовніше — більше сміливості, наполегливості, віри у свої сили

Реальним бізнесом Олександр Колісниченко займається ще з середини 1990-х і вміє відповідати на ті виклики, які кидає підприємцям українська економіка. Його ТОВ «Орій» одне з найкращих в Україні у своєму класі. Компанія базується в Києві і з 2002 р. випускає екологічно чисті мінеральні добрива «Екоплант», які експортуються в Литву, Латвію, Польщу, Швецію та Німеччину. Олександр Колісниченко впевнений, що зростання аграрного сектору, який перетворюється в Україні в локомотив національної економіки, відкриває перед виробниками добрив величезні перспективи.

ДС Як і коли у вас виникла ідея створити власний бізнес?

А.К. Загалом, досить давно, понад 20 років тому. У 1995 році, коли я ще був студентом. У той час на ринок почали виходити іноземні хімічні компанії, але вони, як правило, не були орієнтовані на великий сегмент роздрібного ринку, зокрема, присадибні господарства. Тому був запит на новий продукт, з"явився попит, і в мене виникла ідея його задовольнити. Та й узагалі, хотілося почати щось робити, заробляти, у той час перед бізнесом відкривались широкі перспективи.

ДС Чому ви вирішили зайнятися виробництвом добрив?

А.К. Насамперед, мабуть, тому, що я маю вищу агрономічну освіту, відповідно, цей сегмент бізнесу мені близький і зрозумілий. Я розумію, що необхідно людям, у чому їхній інтерес.

ДС Як вплинуло на ваш бізнес отримання кредитного ресурсу? Навіщо він знадобився?

А.К. Як вам сказати, розвиватися за свої кошти — певною мірою це об"єктивна реальність. В Україні, як правило, з цього всі починають. Але коли стримуючим фактором розвитку вашого бізнесу стає головним чином нестача коштів, тоді залучення кредитів необхідне. У свою чергу, кредитні ресурси дали змогу оновити засоби виробництва і збільшити обсяги закупівлі сировини, а потім збільшити обсяги виробництва і реалізації.

ДС Який кредит найефективніше вплинув на розвиток вашого бізнесу?

А.К. Мабуть, останній, який я отримав в УкрСиббанку і на який придбав виробничі приміщення і землю під ними. Це відкрило перед бізнесом нові перспективи, ну і, висловлюючись фігурально, дало змогу відчути землю під ногами.

ДС У сьогоднішніх реаліях банк є невід"ємною частиною ведення бізнесу. Що для вас є важливим у роботі з банком?

А.К. Я принципово не працюю з так званими олігархічними банками. Оскільки, по суті, вони не є реальними банками. У всякому разі я так вважаю. А серед решти банків важливим є професійний рівень персоналу, який здатен зрозуміти природу мого бізнесу, об"єктивно оцінити мої можливості та потреби і готовий швидко діяти без зайвих формальностей. Зокрема, спеціалісти УкрСиббанку, з якими я працював, відповідають цим  критеріям.

ДС Чи є у вас мрія в бізнесі і чого вам хотілося б досягти?

А.К. Не хочу розкривати секрет, як кажуть, щоб не наврочити! Розповім, коли зроблю. Проте є кілька ідей, які без банківської підтримки точно не втілити, але, щоб їх реалізувати, втілити все в життя, до цього ще треба трохи дорости.

ДС У вас є хобі?

А.К. Так, звичайно ж, є.

ДС А яке?

А.К. Я співаю, займаюся спортом, саджаю дерева, багато читаю. Крім того, нещодавно у мене народилася донька. Тому поки що це стало головним моїм хобі. Коли є вільна хвилина, намагаюся приділити її донечці.

ДС Ваше бізнес-кредо?

А.К. Усе досить просто: якщо не я, то хто?

ДС Ваша улюблена книга?

А.К. У мене багато улюблених книг, важко зробити вибір. З того, що стосується економіки, це книги Стівена Кові про менеджмент, ну і, звичайно, знаменита книга Айн Ренд «Атлант розправив плечі». Ці книги допомагають будувати сучасний бізнес навіть у надскладних, можна сказати екстремальних, українських умовах.

ДС Хто ваш кумир у бізнесі?

А.К. Так одразу непросто виділити когось одного. Хоча найближче мені Генри Форд, те, що він зробив для автомобільної промисловості США, та й узагалі, можна сказати увів автомобіль у повсякденне життя людини, зробивши його доступним, перетворивши з елемента розкоші у засіб пересування. Дуже цікава мені історія життя й успіху Соічиро Хонда. Він був тією людиною, яка перетворила індустрію мотоциклів у величезний ринок зі  щорічним оборотом $3 млрд. Його оригінальні ідеї в дизайні та маркетингу стали каталізатором, який змінив імідж мотоцикла від атрибута людей у чорних шкіряних куртках, культивованого «Харлей», до веселого сімейного засобу пересування для середнього класу. І, звичайно ж, величезний вплив на моє становлення як бізнесмена справила історія життя знаменитого канадського підприємця і мецената українського походження Петра Яцика — українця, який відмовився бути бідним, як він написав у своїй книзі. Ось на цих людей насамперед і рівняюсь.

ДС Якими якостями, на вашу думку, має володіти підприємець?

А.К. Ви знаєте, їх багато. Підприємець за родом діяльності повинен бути рівносторонньою особистістю. Зокрема, бути винахідливим, сміливим, здатним на розумний ризик, вміти зацікавити й організувати людей, бути порядним по відношенню до своїх співробітників, клієнтів і до решти учасників процесу, а головне — оптимізм. Треба вміти тримати удар і не втрачати самовладання навіть у найскладніших ситуаціях.

ДС Ваша порада підприємцям-початківцям?

А.К. Для молодых підприємців-початківців найголовніше — більше сміливості, наполегливості, віри у свої сили. Не боятися ризикувати і не впадати у відчай після перших невдач, які обов"язково будуть. Якщо не втрачати віри і не впадати у відчай, то прийде й успіх.

 

Александр Колисниченко
Предприниматель, учредитель предприятия по производству экологических минеральных удобрений

Для молодих підприємців-початківців найголовніше — більше сміливості, наполегливості, віри у свої сили

Реальним бізнесом Олександр Колісниченко займається ще з середини 1990-х і вміє відповідати на ті виклики, які кидає підприємцям українська економіка. Його ТОВ «Орій» одне з найкращих в Україні у своєму класі. Компанія базується в Києві і з 2002 р. випускає екологічно чисті мінеральні добрива «Екоплант», які експортуються в Литву, Латвію, Польщу, Швецію та Німеччину.

http://www.dsnews.ua/static/imgs/kol.jpg

Другие истории успешного бизнеса читайте в спецпроекте "Истории успеха моего бизнеса"

 

Теги: #бизнес