Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

«Кравасісі» повертаються

Четверг, 16 Октября 2014, 18:30
Найближчими днями російські та проросійські телеканали почнуть тиражувати інтерв’ю Азарова про те, як «папєрєднікі» валять економіку України

Фото: doba.te.ua

Депутати Держдуми РФ провели сьогодні зустріч з колишнім прем'єр-міністром України Миколою Азаровим. Про це "Російській службі новин" розповів член комітету Думи у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків з співвітчизниками Роберт Шлегель. Від 66-літнього втікача, який з березня проживає під Москвою, російський політикум захотів почути "думки щодо ситуації в Україні". І хоча зустріч була закритою, її справжня мета очевидна: залучення до війни проти Києва одіозних фігур з команди Януковича, щоб допомогти "регіоналам" повернути втрачене місце під сонцем. Тому, вже в найближчі години можна очікувати заяви "найстабільнішого" екс-прем"єра Азарова про те, як в Україні все погано і як її врятувати.

Нагадаємо, що Микола Азаров був оголошений в міжнародний розшук ще в липні за підозрою в зловживанні службовим становищем. Ще раніше Швейцарія заморозила всі рахунки, які мали представники сім"ї Азарова в цій країні. Однак, сам політик, який починаючи з березня знаходиться на території Росії, не проявляв жодної активності щодо захисту своєї персони від публічних звинувачень. Таким чином, сьогоднішня зустріч з російськими депутатами стала першим політичним ходом Азарова за останні півроку. Хоча, очевидно, що головна "кровосіся" України в цій грі є лише пішаком, якого використовують проти Києва. А його поява стала можлива лише тому, що нова влада так і не спромоглась притягнути бодай когось з команди Віктора Януковича до відповідальності за розвал економіки та розкол країни. 

Коли стало очевидно, що "регіоналів" пронесло і нова влада сконцентрувалася на розгрібанні економічних завалів, а країна входить в складний зимовий період, настав сприятливий час для розгортання "конструктивної критики" Азарова

Головна мета Кремля в цій дивній виставі – залучення до протистояння з Україно умовно легітимних політичних фігур, нехай і представників команди Януковича. Адже і в нашій державі, і на Заході, і в самій Росії такі "політики", як Губарєв, чи Захарченко ніколи серйозно і не сприймалися. На їх фоні Азаров, який сам пішов у відставку з поста глави уряду, виглядає більш ніж солідно. Тим більше, що ніяких дурних заяв, на відміну від Януковича, він після перемоги Євромайдану не робив. Зараз же, коли стало очевидно, що "регіоналів" пронесло і нова влада України сконцентрувалася на розгрібанні економічних завалів, а країна входить в складний зимовий період, настав сприятливий час для розгортання "конструктивної критики" Азарова. Що повинно допомогти опозиції набрати електоральні бали до виборів. 

Власне, перші ознаки того, що "регіонали" знову повертаються у гру можна було спостерігати протягом останніх тижнів. Зокрема, це було чітко видно по безперешкодній реєстрації навіть найбільш одіозних політиків, наприклад, Юрія Бойка, Сергія Льовочкіна чи Валерія Хорошковського кандидатами в депутати. Тому й не дивно, що згадані персонажі, відчувши повну безкарність, почали активно піднімати голову, розповідаючи про те, як влада погано підготувала країну до зими, на скільки потрібно підняти пенсії, і що Київ просто приречений на якнайшвидше налагодження теплих і дружніх стосунків з Москвою. Доходить навіть до абсурду, коли, наприклад, кандидат в депутати від "Опозиційного блоку" по мажоритарному округу Слов'янська і чоловік кандидатки від цієї ж партії по списку Наталії Королевської – Юрій Солод обіцяє з біл-бордів своїм виборцям "продовжити програму Азарова". 

Підігрують реінкарнації "регіоналів" і сепаратисти "ДНР", яких ті де-факто і утримують фінансово. Так, вже на цьому тижні в Донецьку було увімкнено опалення і про цей факт активно розповідають підконтрольні проросійським силам ЗМІ. Наприклад, "112 канал", газета "Вести" та інші. Таким чином "регіонали" провокують невдоволення громадян в інших регіонах діями Києва, який відклав початок опалювального сезону на 1 листопада. Тобто знову лунає стара пісня про те, "як погано працюють папєрєднікі". Тому, цілком логічно, що до її виконання підключають Миколу Азарова - автора цього популярного політичного твору "регіоналів" останніх років.