Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

"Народний Фронт" не йде на вибори. "Народний Фронт" помер?

Пятница, 28 Августа 2015, 16:40
Арсеній Яценюк повідомив, що його партія не висуватиме своїх кандидатів на місцевих виборах. Насправді, це не сенсація, а фактичне визнання, того, що похід на вибори закінчився б для "фронтовиків" болючим фіаско

Фото: business.ua

Нарешті завершилися розмови про формат участі "Народного Фронту" в об'єднаній "БПП - Солідарність". Яценюк просто домовився з президентською партією про долю окремих своїх партійців. Щоб не провокувати внутрішні скандали. Це підтвердив й Ігор Кононенко. "Якщо "Народний Фронт" прийме рішення, що він не бере участі у місцевих виборах, питання про участь окремих членів "Народного Фронту" в місцевих виборах від нашої політичної сили - так, це можливо", - заявив він.

Зараз навколо відмови "фронтовиків" буде багато розмов, їм згадуватимуть і низький рейтинг, і закидатимуть боягузтво. Проте це не більше аніж маніпуляції. На рішення Яценюка доцільніше подивитися у перспективі. А вона наступна: "фронтовики", які потраплять до місцевих рад за списками "БПП - Солідарність" увійдуть у фракції президентської партії. Жодних окремих груп для "НФ" не буде. А це означає, що вони розчиняться у "БПП". Простіше кажучи, цих людей Арсеній Петрович втратить назавжди.

У "Народному Фронті", вочевидь, також придумають якісь пояснення відмови від участі у виборах. Наприклад, що цей депутатський склад обирають лише на два роки, а ось у 2017-му партія обов'язково побореться за мандати. Проте будь-які пояснення - це просто гарна міна за поганої гри. Всі все розуміють: у Яценюка з двох зол - піти на вибори, з тріском програти і наразитися на вимоги опонентів відсторонити прем'єра, чия політсила виявилася лузером, чи не йти на вибори і, по суті, поховати партію - вибрали менше.

У Яценюка з двох зол - піти на вибори, з тріском програти і наразитися на вимоги опонентів відсторонити прем'єра, чия політсила виявилася лузером, чи не йти на вибори і, по суті, поховати партію - вибрали менше

Де-юре "Народний Фронт" існуватиме, але рано чи пізно Яценюку доведеться щось з цим "неліквідом" робити. Свою попередню партію "Фронт Змін" він ліквідував, злившись в обіймах з "Батьківщиною". До того часу попередній "фронт" вже знаходився у стані повільного "згасання", тому Арсеній Петрович досить вигідно для себе закрив той проект. Точно те ж саме згодом може статися і з цим "фронтом".

Чи можливо буде "розбудити" партію до наступних місцевих виборів? Сумнівно, адже найкращі кадри вже будуть заангажовані у "БПП", а інші, що також не виключено, розбіжаться по інших, успішніших проектах. Тому злиття з "БПП" в єдину політсилу знімати з порядку денного не варто. Це може відбутися, коли виникне політична доцільність. Інша справа, що навряд чи до того часу квота "НФ" в об'єднаній партії збільшиться. Скоріше за все про 25% у списку мова навіть не йтиме.