Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

33 обстріли бойвиків. Чому росіяни відновлюють війну

Вторник, 10 Ноября 2015, 08:56
Є кілька відповідей, кожна з яких правильна і жодна з них не працює без іншої

Фото: dt.ua

Бойовики посилюють обстріли наших територій – в бій повернулися міномети. Росіяни заявляють про те, що Україна застосовує гради і обстрілює Донецьк. На жаль, затишшя закінчується. Чому росіяни вирішили перервати перемир"я? Є кілька відповідей, кожна з яких правильна і жодна з них не працює без іншої.

1. Жителів ДНР та ЛНР треба тримати в "тонусі". Черги за бензином, відсутність виплат, різке погіршення життя на фоні провальної підготовки до зими – все це причина розпочати (поки що імітацію військових дій). Коли йде війна, не потрібно пояснювати населенню, що бунти караються зі всією суворістю закону.

2. Частково, обстріли пояснюються відсутністю дисципліни. Хочу наголосити – частково. Справді, армія ЛДНР – переважно нетвереза і не дуже дисциплінована, а тому частина обстрілів – це самоуправство на місцях.

3. В російських ЗМІ фоново починають говорити про те, що Україна провокує обстріли і зриває мінські угоди. Простіше кажучи, росіян готують до того, що Захід знову покриває Україну, яка є злобним агресором. І при цьому Захід не знімає санкцій з РФ. Тема необхідності зняття хоча б частини санкцій все частіше виникає в російських ЗМІ. Тобто в голові росіян має вималюватися наступний конструкт: США розпочали війну на Сході України та на Близькому Сході, потім американці ввели санкції, щоб ударити по РФ, а тепер, коли Росія запропонувала свій мирний план, маріонетки в Києві зривають мирний процес, щоб росіянам жилося гірше. На перший погляд, нічого нового, але насправді – це новий виток зомбування росіян. І без обстрілів неможливо продовжити зомбувати росіян.

4. Росіяни досі не визначилися, що робити з Донбасом. Призначення Козака "смотрящим" за ДНР та ЛНР знову повертає нас до ідеї асиметричної федерації, яку він просував свого часу в Молдові. Щоб пояснити, що таке асиметрична федерація, наведу цитату з відповідного розділу Вікіпедії: "По плану Козака Молдавия должна была стать "асимметричной федерацией", а ПМР и Гагаузия получили бы особый статус и возможность блокировать законопроекты, нежелательные для автономий. Молдавия обязывалась соблюдать нейтралитет и демобилизовать армию, а также предоставить России право на размещение российских войск на территории Приднестровья сроком на 20 лет в качестве гарантов урегулирования конфликта. Буквально в последний момент, под давлением ОБСЕ и встречи Воронина с послом США, президент Молдовы в ночь с 24 на 25 ноября 2003 года отказался от подписания уже лично Ворониным парафированого соглашения, заявив, что оно даёт односторонние преимущества ПМР и имеет скрытую цель — признание независимости Приднестровья". Нічого нового росіяни поки не вигадали і тепер будуть наполягати саме на такому розвитку подій.

5. Виходячи з попереднього пункта треба розуміти, що відновлення обстрілів – це підігрування частині розколотих українських еліт, які вклинюють у внутрішню боротьбу за владу, питання зовнішньої агресії. Можна не сумніватися, що в найближчий час з"явиться ряд заяв про те, що Україна нічого не виграла від мінських переговорів, війна продовжується і треба повернутися до формату Нормандська четвірка плюс США. Всі розуміють, що це нереально. Всі знають, що особливий статус Донбасу – це річ, яку ніхто ніколи не втілить в життя, що закон провибори на Донбасі прописаний так, що їх ніхто ніколи там не проведе, але політики будуть розігрувати цю карту для розкачування ситуації. І це ще один привід для росіян продовжити стріляти. Просте збільшення кількості обстрілів, саме по собі загострює внутрішньо-політичну кризу в країні.

А тепер найголовніше. Говорити про початок великих військових операцій поки зарано. Будуть обстріли, але значно слабші ніж півроку тому. Наш головний ворог – істерія всередині країни. Точніше істерія 10 політиків, яка передається кільком сотням блогерів в соцмережах, а від них і всій країні. Як тільки українські еліти вийдуть з консолідованою позицією по Донбасу – половина наших проблем відпаде. Дуже легко кричати зрада, дуже легко говорити, а чому ви не залучаєте США до перерговорів. Насправді – всі ті, хто кричать про зраду не мають ніяких альтернативних планів і якби зараз прийшли до влади – не змінили б жодноїї букви в мінських угодах.