Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Ахметов остаточно "віджав" у Януковича Донбас?

Понедельник, 21 Сентября 2015, 16:46
Санкції проти Курченка, які ввів очільник «ДНР» Олександр Захарченко, можуть означати, що окуповані території почнуть очищати від впливу людей «сім’ї»

Офіційною причиною санкцій проти компаній Курченка став зрив поставок пального в "ДНР". Відповідно до "указу" Захарченка, діяльність "вундеркінда" часів режиму Януковича розслідується "на предмет саботажу для дестабілізації обстановки". Проте всі добре розуміють, що без вказівки з Кремля ні Захарченко, ні Плотницький з "ЛНР" жодних рішень не приймають. Якщо Курченка відсунули, значить, на це була воля Москви.

І вітчизняні, і російські експерти неодноразово зауважували, що розвиток подій на Донбасі прямо залежить від придворних розбірок у Кремлі. Простіше кажучи, від того, хто бере гору - перший заступник керівника президентської канцелярії В'ячеслав Володін чи помічник Путіна Владислав Сурков. Саме ці двоє курують тему Донбасу. Давній конфлікт між ними відразу ж відображається на процесах в "ДНР-ЛНР". Що ж до громадян України, які хочуть впливати на рішення ватажків бойовиків, то їм доводиться вмонтовуватися у схему "Сурков проти Володіна".

Кремль давно шукає адекватних "смотрящих" для окупованих територій Донбасу. Захарченко і Плотницький - антураж, Москві потрібні люди, які здатні щось зробити з регіоном і які не асоціюватимуться з бойовиками. На роль такого "смотрящого" претендував "сімейний" Курченко. З його іменем пов'язують проект "Комітет порятунку України" Азарова-Олійника. Деякі експерти вважають, що саме останній розглядався на перспективу в якості заміни Захарченка. Але тепер все знову перегралося. Відсторонення Курченка означає, що ставити на "сімейних" в Кремлі передумали. Подейкують, що ініціатором їх просування був саме Володін. Тому у протистоянні з Сурковим він знову програв. Хто тепер постачатиме пальне в "Лугандон" замість Курченка? Оскільки воно все одно йде туди з Росії, у Москві просто змінять "прокладку".

Кремль давно шукає адекватних "смотрящих" для окупованих територій Донбасу. Захарченко і Плотницький - антураж, Москві потрібні люди, які здатні щось зробити з регіоном і які не асоціюватимуться з бойовиками

Але якщо Володін програв, то хто виграв? У ЗМІ Захарченка і Пушиліна називають не лише ставлениками Суркова, але й людьми, пов'язаними з Ринатом Ахметовим. А це підтверджує версію про повернення "господаря Донбасу". Власне, його присутність на окупованих територіях була відчутною під час усього періоду конфлікту, нині ж він має можливість значно розширити свій вплив. Санкції проти Курченка та відсунення Пургіна, також людини Володіна, це ще не всі, неприємності, які чекають на "сімейних" в Донецьку і Луганську. Від них і надалі очищатимуться. Якщо Кремль дійсно погодився заморозити конфлікт на Донбасі і потроху відступатися, то фігура Ахметова і для Москви, і для Києва виглядає компромісною. Це не означає, що сьогодні-завтра він повернеться в Донецьк. Спочатку там може з'явиться компромісний "смотрящий", який підготує ґрунт для Рината.

загрузка...