Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Ахметов став пасивним сепаратистом

Пятница, 16 Мая 2014, 13:40
Досвід мирної співпраці Ахметова з сепаратистами навряд чи пошириться далі Маріуполя

Холдинг "Метінвест", який контролює група СКМ Ріната Ахметова, уклав із сепаратистами Маріуполя меморандум про порядок та безпеку в місті. З боку холдингу документ завізували генеральні директори ММК ім. Ілліча і "Азовсталі" Юрій Зінченко та Енвер Цкітішвілі, а з боку сепаратистів - один з лідерів маріупольського філіалу ДНР Денис Кузьменко. Документ передбачає координацію дій народної дружини, в яку входять робітники згаданих підприємств, міської міліції, а також сепаратистів по забезпеченню громадського порядку в Маріуполі. Однак, про забезпечення охорони виборчих дільниць в день виборів президента в меморандумі немає ні слова. Відтак, Ахметов свідомо знімає з себе відповідальність за можливий зрив голосування, який вже анонсували сепаратисти. На жаль не розуміючи, в яку гру грає.

Укладаючи згаданий меморандум Рінат Ахметов хоче продемонструвати мешканцям Донецької області, що контролює ситуацію в регіоні і готовий захищати їх інтереси. Але чи так це насправді? Те, що такий договір був підписаний саме в Маріуполі, свідчить, перш за все, про турботу власника СКМ про свої підприємства. Саме тому на їх базі в Маріуполі були створені загони добровольчої дружини, які зараз займаються патрулюванням вулиць. Але, відсутність будь-якого озброєння у цих дружин, як і формат їх патрулювання, а це просто прогулювання вулицями, говорить про те, що нічого спільного з добровольчими батальйонами, наприклад "Донбас", які зачищають область від терористів, вони не мають. І в разі, якщо зі Слов'янська до Маріуполя навідаються кілька десятків бойовиків і знову влаштують тут стрілянину, дружина Ахметова просто розбіжиться. Отже вся ця показова діяльність з підтримки порядку і співпраці бізнесу, місцевої влади і сепаратистів, не більше ніж імітація і надування мильних бульбашок. Про що, власне, свідчать і невдалі спроби Ріната Ахметова налагодити таку ж "співпрацю" в Авдіївці чи Єнакієвому. А в своєму рідному Донецьку він навіть не намагався створити народні дружини.

Звертає на себе увагу і те, що представник "ДНР" у Маріуполі Кузьменко чомусь погодився на укладання меморандуму з власником СКМ. Попри те, що самі сепаратисти вустами бандита Здрилюка ("Абвера") висунули Ахметову ультиматум щодо підтримки "республіки" та хочуть, аби він платив їй податки. Відповідь на це питання можна знайти в недавньому інтерв'ю самопроголошеного "губернатора" Донецької області Павла Губарєва. Серед іншого цей діяч заявив, що більшість активістів сепаратистського руху Донбасу отримують зарплату від Ріната Ахметова. І те, що представник маріупольського філіалу "ДНР" підписав з "Метінвестом" меморандум, це яскраво підтверджує.

Але, цікаво, чи розуміє сам Ахметов, що підписавши "мирову" з сепаратистом, нехай і поки що не поміченим в бойових діях, він поставив себе на один щабель з маргіналами з "ДНР"? Крім того, вчинивши так, власник СКМ фактично взяв на себе відповідальність за всі колишні і майбутні "подвиги" сепаратистських банд Донецької області.

"ДС" вже писала про можливу зацікавленість Партії регіонів, спонсором якої є власник СКМ, у сценарії зриву президентських виборів на Донеччині руками колаборантів з "ДНР". У випадку реалізації такого сценарію "регіонали" отримають формальну нагоду оскаржити результати волевиявлення через те, що мешканці регіону не змогли проголосувати.