Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чи потрібен Україні військовий парад на День Незалежності

Четверг, 6 Августа 2015, 09:30
Вітчизняні експерти вважають, що відмовлятися від святкового показу військ зараз неможна, але проводити його слід нестандартно

Фото: kievvlast.com.ua

Керівництво Генштабу прийняло рішення провести військовий парад на День Незалежності. Однак, цього разу армійське керівництво вирішило обійтися без участі в заході військової техніки. У зв'язку з цим в соцмережах та на форумах вже спалахнули дискусії стосовно того, чи потрібно зараз взагалі проводити паради, коли кожна копійка військового бюджету більш потрібна тим, хто захищає країну від російського агресора. "ДС" розпитала думку експертів на цю тему.

Валерій Рябих,
заступник директора інформаційно-консалтингово агентства "Дефенс експрес"

Парад - це ж не тільки військовий захід, але й акція, яка виконує важливу патріотично-мобілізаційну функцію для суспільства. Особливо, коли країна де-факто перебуває у стані війни. Достатньо згадати радянський досвід, коли в 1941 році, одразу після нападу німецької армії на СРСР, в Москві проводився такий парад, звідки бійці одразу відправлялися на фронт і це було використано пропагандою для підняття бойового духу в народу.

Фото: Стоп-кадр espreso.tv

Громадяни повинні пам"ятати, що в України є власні збройні сили, здатні її захистити. Щодо формату такого заходу, то, звичайно, анонсована відсутність військової техніки є виправданим кроком, оскільки вона більш потрібна зараз в зоні бойових дій. Крім того, масштабне брязкання зброєю, як це відбувається в Росії, для України було б зайвим. Символічний парад лише підкреслить нашу миролюбність і те, що жодних територіальних претензій наша держава ні до кого не має. 

Вадим Гречанінов,
президент Атлантичної ради України

Фото: 24today.net

Демонстрація сили Україні зараз необхідна. Тому не буде заявим і такий захід, здатний підняти рівень патріотизму серед населення. Але для цього не обов"язково наганяти в центр Києва велику кількість техніки та особового складу Збройних сил. Достатньо презентувати основні зразки, а також провести Хрещатиком підрозділи формувань, які беруть участь в АТО. Це і кадрові військові, і бійці Національної гвардії, і добровольчі батальйони. Однак, в останньому випадку не можна допускати присутності на параді жодної партійної символіки, наприклад того ж таки Правого сектора. Ставка має робитися виключно на зібраний образ добровольчого руху. 

Віктор Небоженко,
директор соціологічної служби "Український барометр"

Фото: glavred.info

Парад потрібен, але не в Києві, а в зоні АТО. Там є ставка головнокомандуючого, місце розташування якої, звичайно ж, тримається в таємниці, де на великому плацу можна проводити такий парад на День Незалежності. Минулорічний парад в столиці виявився трагічним і ще тоді я попереджав, що не варто проводити такі заходи в Києві, не маючи 100% впевненості в перемозі. І, як ми пам"ятаємо, після цього мали місце страшні події, наші воїни потрапляли у великі котли і ми зазнали великих поразок. Все це одразу після параду. Тому зараз, коли за рік боїв наша армія не отримала жодної серйозної перемоги, парад в столиці виглядатиме, як піар-акція, а не підняття бойового духу серед громадян. В зоні АТО воно виглядатиме природніше. Туди можна запросити велику кількість волонтерів, різних організацій, іноземних гостей і продемонструвати, що ми дійсно переозброюємо і посилюємо нашу армію.