Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чи програє Порошенко Україну у Кривому Розі

Среда, 18 Ноября 2015, 00:35
Кривий Ріг є тим місцем, де йде боротьба між добром і злом. І якщо центральна влада принципово не стане на бік добра, це викличе потужну хвилю розчарування

Фото: depo.ua

Криворізький Майдан на підтримку кандидата в мери Юрія Милобога - це перевірка влади на адекватність. З цього міста приходять повідомлення, що антимайдан збирає кандидат від "Опозиційного блоку" Юрій Вілкул. Причому контингент групи підтримки дуже подібний на вже призабутих "тітушок". Виборча комісія почала розглядати скарги Милобога і в разі, якщо переможцем таки назвуть Вілкула, переможеним буде не Милобог, а Президент. До Кривого Рогу нині прикуті погляди усіх громадян, яким небайдуже майбутнє цієї країни. Може це звучить пафосно, але там йде боротьба добра зі злом, нових людей та осколків режиму Януковича, одним із стовпів якого було сімейство Вілкулів.

Хтось скаже: на криворізькому Майдані зібралося декілька тисяч і це не все місто, що у Вілкула є свій виборець. Але його виборець підтримати свого кандидата не прийшов. "Тітушок" до уваги не беремо. Прихильники Милобога мають як мінімум простояти до ранку, навіть, якщо комісія знову оголосить мером Вілкула. А краще - показати Києву, що тут гідні стояти до перемоги. Поліція має бути на боці мітингуючих. Так само, як Президент і "Блок Петра Порошенка". Багато пишуть про те, що у "БПП" є люди, пов'язані з Вілкулами, і що вони вдадуться до демаршу в разі "прольоту" і другого Вілкула мимо мерства. Але краще демарш кількох осіб у Раді, аніж переконаність сотень тисяч, що влада своєю бездіяльністю сприяє реваншу "регіоналів" у другому за чисельністю населення місті Дніпропетровщини.

Президентській партії дорікали, що вона грає у піддавки з Вілкулом, адже висунула проти нього кандидата, якого всі вважали слабким. Зараз мерська булава майже у руках висуванця "Самопомочі" Юрія Милобога. Просто підтримати його добрим словом, а насправді відійти вбік, мотивуючи це тим, що, мовляв, політично доцільніше не посилювати вплив Коломойського на Дніпропетровщині, вже не вдасться. Потрібна чітка позиція - на чиєму боці "БПП". В Кривому Розі ситуація наелектризована і будь-яку фальш люди побачать дуже швидко. І якщо влада помилиться тут, далі їй вже ніхто не повірить. Тим більше, варто розуміти, що бути саме зараз на боці "Самопомочі" і її кандидата означає, що завтра Садовий не матиме морального права порушувати питання про дочасні парламентські вибори.

Що робити в Кривому Розі? Перше - не допустити крові, а для цього поліція повинна нарешті зрозуміти, що вона має бути на боці народу. Бо у нас до цього часу міліціонери поводяться за правилами, які їм у голови вбивали за часів Могильова і Захарченка. Друге - зняти з порядку денного "питання Вілкула". В разі, якщо буде прийняте рішення про перерахунок бюлетенів, це нічого не дасть. У суспільній свідомості є чітка думка - вибори у Кривому Розі махлювалися. Можна провести перемовини з Юрієм Вілкулом, аби він добровільно відмовився від претензій на мерство і своєю впертістю не збурював ситуацію в місті і в країні. Наскільки це можливо? Він - досвідчений чиновник і бізнесмен, такі в основному розуміють, що можна втратити значно більше, аніж посаду міського голови. Приміром, свободу. Третій варіант - прийняти рішення про повторні вибори мера. Наскільки це корелюється із законодавством? Для цього для початку є суд, а потім - парламент. А парламент, як казав класик, може все. І після такого рішення Милобог і Вілкул на очах всієї держави нехай борються за посаду. Тільки Центрвиборчком для повної прозорості процесу має змінити склад виборчої комісії. Довіри до неї вже немає ні в кандидатів, ні у виборців.

І, останнє. За кілька днів - друга річниця початку Євромайдану. Найгірше для Президента, щоб саме зараз говорили про реванш "регіоналів", про те, що він і демократичні сили програли. Повз мерство пролетіли менший Вілкул у Дніпрі, Ігор Дятлов у Миколаєві, лишився Вілкул-старший. Важко не погодитися з тими, хто переконаний: його поразка має стати символом того, що януковичі ні у якому вигляді більш не повернуться.