Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чи проковтне Обама російський «талібан» на Донбасі

Воскресенье, 2 Ноября 2014, 18:37
Скільки б не називали голосування на окупованих територіях фейком, поки ключові країни не дадуть по зубах Росії, доти Путін знищуватиме світову систему безпеки

Фото: nashidni.org

"Вибори" в окремих районах Донбасу не визнає ніхто крім Росії та її сателітів з псевдореспублік Придністров'я, Південної Осетії та Абхазії. Можливо ще Північна Корея. Навіть Вірменія, Білорусь та Казахстан сто разів подумають, що важливіше - заглядати в рот Путіну і визнати владою людей, які збили пасажирського літака, і тим самим уподібнити себе союзникам Гітлера у Другій світовій, чи просто змовчати. Вочевидь, Назарбаєв, Саргсян і Лукашенко оберуть мовчанку.

А ось як реагуватиме західний світ? Від імені ЄС голова комітету Європарламенту з питань закордонних справ Елмар Брок вже заявив, що Євросоюз не визнає псевдовибори, які проводяться в порушення українського законодавства і тому є нелегітимними. Свою стурбованість висловили і США. Проте чи згодні країни Заходу піти далі за констатацію очевидних речей. Особливо після останніх спроб залякування польотами російських військових літаків біля кордонів НАТО, проведенням навчань та випробуванням всіх трьох типів носіїв ядерного озброєння. Путін демонструє Заходові, що готовий розпочати війну. І питання не в тому, визнає Захід "вибори" в Лугандоні чи не визнає. Хазяїну Кремля, вочевидь, дуже смішно зі стурбованості Джона Керрі та дипломатичних реверансів німця Штайнмаєра. Європа продовжує сподіватися, що якось воно минеться, що санкції доб'ють економіку Росії раніше, аніж Путін натисне на кнопку в ядерному чемоданчику. А ще європейці наївно вважають, що економічні складнощі повернуть розум рядовим росіянам і ті почнуть вимагати миру. Не почнуть.

В Україні ж сподіваються, що західний світ таки прокинеться і припинить умиротворювати Путіна. Що можуть зробити західні країни? Посилити економічний тиск на Росію. Це однозначно. Завдати їй морального удару, відібравши право на футбольну першість 2018-го року. Корумповані структури футбольних асоціацій роблять вигляд, що вони - поза політикою. Але це всього лише намагання Блаттера і Платіні залишитися у своїх кріслах, бо будь-який скандал загрожує їхньому бюрократичному спокою. Громадяни країн ЄС, які були спостерігачами на "виборах", повинні отримати в себе вдома кримінальні справи за підтримку тероризму. Звісно, якщо самі країни ЄС та США нарешті визнають "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями.

Чи буде це все зроблено? Нажаль, від наших західних партнерів українська влада отримає іншу установку - йти на ганебні перемовини з "обраною владою" на Донбасі. Хотілося б помилитися, але саме у такий спосіб Брюссель і Вашингтон намагається віддалити неминучість війни. Їм здається, що вони діють правильно. Що Путін не переступить межу. Замість того, щоб негайно очистити свої медіа, свої політичні та громадянські структури від російської агентури, замість того, щоб посилити режим безпеки у російськомовних анклавах Прибалтики, замість того, щоб перемагати Путіна вони з ним домовляються.

Кажуть, що Обама може не досидіти свій термін через слабкість позиції щодо України. Вочевидь політичний конформізм обіцяє й нинішніх керівників впливових країн Заходу залишити в історії як Франсуа Слабкого чи Анжелу Русофілку.

загрузка...