Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чи варто брати від Росії гуманітарну допомогу для українського сходу

Вторник, 12 Августа 2014, 11:40
Політики очікувано підняли галас навколо російської гуманітарки. Мовляв, не потрібно нічого брати від агресора

Ще вчора, коли стало зрозуміло, що Росія таки отримає можливість привезти на Луганщину гуманітарну допомогу, але за встановленими правилами, очікувався вівторковий хохлосрач у парламенті. Власне, як завжди, одні - за, інші проти, а третім взагалі, чим гірше першим і другим, тим краще їм.

Отже, чи мала Україна відмовлятися від російського вантажу, якщо мешканці Луганська дійсно опинилися в надтяжкому становищі, а бойовики згодні пропустити до міста виключно російських "гуманітаріїв"? Питання риторичне, проте тут варто підтримати українську владу. Звісно, існує велика ймовірність, що кремлівська пропаганда влаштує навколо свого "гуманітарного конвою" шоу-програму, КісельовТБ покаже, як зголоднілі луганчани хапатимуть хліб, а постановочні провокатори на телекамери будуть дякувати Володимиру Володимировичу і цілувати руки російським "спасітєлям". Це все буде. Для цього власне той конвой і їде до України. Але якби він не приїхав, смороду б з Москви було б значно більше. Лавров звинувачував би наших західних партнерів у дволикості, ну а Київ - у "знущанні над мирним населенням Новоросії".

До того ж, майже стовідсотково можна стверджувати, що попри заборону, росіяни все одно пхали б до нас свою "гуманітарку". Але нині її можна хоча б перевірити, чи там бува немає вибухівки, зброї, отрути.

Крім того варто розуміти, що на окупованих терористами територіях залишилися тисячі громадян нашої країни. І зараз не час говорити, що вони, мовляв, самі винні у тому, що так сталося. Їм необхідно допомогти. І якщо їм допоможе шматок хліба з Росії, то спечений він точно не руками Путіна.  

І, останнє. На схід України йде не російська гуманітарна допомога, на чому так наголошують у Кремлі та занадто акцентують увагу деякі наші політики, а вантажі під егідою Міжнародного Червоного Хреста. І європейські, і наші, й американські. Саме підтримка світового співтовариства, міжнародний статус місії, убезпечує від спроб Росії лізти без дозволу і правил у внутрішні справи України.