Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чи здійснить Ляшко «переворот» у кінці серпня?

Вторник, 11 Августа 2015, 18:00
«Ляшківець» Ігор Мосійчук хоче нагадати депутатам про те, як горіли шини та як ледь не згорів парламент у лютому 2014-го. Чим закінчиться анонсована ним акція під Радою

Фото з Facebook Ігоря Мосійчука

"Винаймаймо автобуси, бронюймо квитки, всі їдьмо в столицю і коли під стінами парламенту нас збереться сотні тисяч ми зупинимо конституційний заколот і врятуємо країну від новітньої тиранії". Так жорстко Мосійчук на своїй сторінці у Facebook відреагував на плани скликати 26-28 серпня позачергове засідання парламенту для голосування конституційних змін. Простіше кажучи, депутат-"радикал" анонсував чергову масову бійку в Києві. Стати учасниками якої зможуть і "радикали", і близькі їм за духом "укропи", і, можливо, представники деяких добровольчих батальйонів, приміром, і активісти "кредитного майдану", і нові друзі Юлії Тимошенко з профспілок, і просто міські божевільні, які ходять на всі акції, де можна поволати "ганьба!". Але сотень тисяч охочих "палити Раду" точно не буде. Втім, для серйозної провокації вистачить і декількох сотень.

Разом з тим виникає питання до Мосійчука та інших організаторів майбутнього биття пик: а чи тільки голосування за зміни до Конституції вони хочуть зірвати? По-перше, якщо "ляшківець" погрожує підпаленими шинами, це може означати, що 300 голосів за зміни до Конституції вже є і єдиний спосіб не дати проголосувати - вчинити провокацію під або в Раді.

По-друге, саме на позачерговому засіданні прийматиме присягу обраний у Чернігові народним депутатом Сергій Березенко. Тож за допомогою кулачних боїв, шин і шумової підтримки спробують зіпсувати йому свято.

По-третє, окрім змін до Конституції у порядку денному засідання можуть бути й інші нагальні питання, приміром, кадрова перезагрузка Центрвиборчкому. Якщо засідання зірвуть, ніяких призначень не відбудуться.

По-четверте, "ляшківці" у дестабілізації роботи парламенту, і в кінці серпня і взагалі, мають й власний шкурний інтерес. Йдеться про історію з можливим зверненням Генпрокуратури щодо зняття недоторканості й арешту нардепа-"радикала" Андрія Лозового. Та і сам Мосійчук може опинитися серед кандидатів на зняття недоторканості.

В разі, якщо анонсована акція завершиться побоїщем, вона змалює ефектну картинку для російських ЗМІ, які відверто сумують без яскравих вуличних шоу з України. Не виключено, що російське командування дасть наказ своїм оркам на Донбасі спробувати піти в наступ, аби посилити невдоволення українців діями влади

По-п'яте, саме в ці дні буде річниця Іловайської трагедії. За яку так ніхто відповідальності і не поніс. Ця причина може вивести на вулиці добровольців і фронтовиків. Підтримку яким, окрім вказаних вище політсил і організацій, здатна надати й "Самопоміч". Чи принаймні її частина.

Тож маємо мінімум п'ять інших причин анонсованого мітингу, аніж заявив депутат із фракції Олега Ляшка. І це без шостої, найвагомішої: починається гаряча пора передвиборчої кампанії виборів до місцевих рад.

До всього іншого, в разі, якщо анонсована акція завершиться побоїщем, вона змалює ефектну картинку для російських ЗМІ, які відверто сумують без яскравих вуличних шоу з України. Не виключено, що російське командування дасть наказ своїм оркам на Донбасі спробувати піти в наступ, аби посилити невдоволення українців діями влади. У Кремлі сплять і бачать в Україні "майдан-3". Ну хоча б маленький майданчик, з якого "кисельовщина" роздує великий. Зрозуміло, що захід проводитиметься не для Росії, але вона точно скористається ним собі на користь. Мосійчук, Ляшко та всі інші мають це розуміти. Щоб ігри у "заколоти" не вилізли всій державі боком.