Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чи зможе голова Київщини довести, що він порядна людина

Четверг, 11 Июня 2015, 18:50
ЗМІ зайшли у селі Лісники під Києвом маєток, записаний на батька голови ОДА. Тепер Шандра має всі шанси повторити піке звільнених міліцейських начальників

Фото: kievvlast.com.ua

Зі слів адвокатів глави ОДА, ділянку батько Володимира Шандри придбав за півмільйона доларів. Сталося це ще 2008-го року. Саме того року його було призначено міністром з надзвичайних ситуацій у другому уряді Юлії Тимошенко. Шандра розповів "Нашим грошам", що батькова нерухомість не введена в експлуатацію і там ніхто не живе. А ще раніше іншому виданню він казав, що фактично на посаді працює як волонтер, бо це дозволяє декларація.   

Кар'єра пана Шандри, який побував і депутатом, і двічі міністром - раз очолював Мінпромполітики, а потім МЧС - дає підстави вважати, що він точно не бідний чоловік. Проте скандал з знайденим маєтком може коштувати Шандрі посади. І не лише йому - його сусідом виявився його ж заступник, відомий бізнесмен-забудовник Лев Парцхаладзе. Як стверджують журналісти, ця ділянка також записана не на чиновника, а на його дружину.

В оформленні нерухомості на членів родини нічого незаконного немає, проте суспільство дуже гостро реагує на продовження при нинішній владі ганебних явищ оформлення бізнесу, майна на кумів, сватів, бабусь і так далі. Саме через це своїх посад зі скандалами позбулися міліцейські начальники Чеботар і Єршов. Для Чеботаря все починалося як нині для Шандри: у тих таки Лісниках було знайдено будиночок, від якого екс-заступник міністра відхрестився. Знімальна група "Наших грошей", яка робила сюжет про цей будиночок, наразилася на негостинність власників маєтку. Власницею будинку виявилася донька Чеботаря. В результаті заступник міністра пішов з посади.

Міліцейська кар'єра іншого міліцейського чина - вже екс в.о. начальника ДАІ Олександра Єршова - обірвалася після розслідування іншої телепрограми, "Схеми". Журналісти виявили, що члени родини міліцейського начальника шикують. Як не переконувала донька даішника, що багате життя у неї не завдяки батьковим гроша, а утриманню чоловіками, Єршов з посади пішов. А ще раніше можна згадати земельний скандал вже з колишнім заступником ес-генпрокурора Віталія Яреми Анатолієм Даниленком.

Ситуація з Шандрою практично один в один як з вище названими вже колишніми чиновниками. Тільки до рукоприкладства до журналістів, слава Богу, не дійшло. Тож з високою ймовірністю можна очікувати, що голова Київської ОДА приєднається до Чеботаря, Єршова та Даниленка. Коли це станеться, сказати важко. Все залежатиме від політичної волі вищого керівництва країни. Або від самого губернатора, який візьме приклад з європейських політиків, які або доводять свою порядність у судах, або йдуть з посад.

Звільняти високопосадовців через розслідування у ЗМІ - нормальна практика, так робиться в усьому світі. Але в українських реаліях ця зброя може використовуватися і як метод тиску на невгодних політиків. Бо у нас обертання у вищих політичних сферах було (і залишається) синонімом багатства і розкошів. Зараз кого з політиків не візьми (за виключенням, хіба козака Гаврилюка і може десятка таких як він), кожного можна звалити з посади за якусь земельку, майно чи хитрощі з бізнесом. Яким офіційно вони не займаються, а насправді - займаються. І щоб у нас полювання за чиновниками не перетворилося на зброю, яку одні групи впливу застосовують проти інших, має нарешті запрацювати Антикорупційне бюро.