Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Ахметов не хоче зіграти в футбол у Краматорську

Суббота, 22 Ноября 2014, 22:00
Відмова гравців донецької команди одягнути майки з написом «Слава українській армії» набула очікуваного повороту: «Шахтар» ще на крок наблизився до «еміграції» зі Львова

Фото: ua-football.com

Прес-служба гірників звинуватила львівські "Карпати" у провокації. Мовляв, на жодному з попередніх матчів "Карпати" чомусь не висловлювалися на підтримку української армії. Безумовно, ініціатори одягання майок мали на меті спровокувати "Шахтар" і їм це вдалося. Адже вони знали позицію керівництва гірняків щодо війни на сході. З боку менеджменту "Шахтаря" та його гравців ніколи ніхто не чув і слова на підтримку наших силовиків, які ціною власного життя звільняють від окупантів та місцевої бидлоти Донецьку область. Апелювання до пам'яті 4 тисяч мирних мешканців Донбасу, заява про готовність одягнути футболки "Мир Донбасу, мир Україні" та твердження, що футбол поза політикою - це звичайне виправдання небажання донецької команди бути командою українською. Тобто, розділити з українським народом, а не фікцією "народ Донбасу", всі тяготи війни. Але мова не про мораль, а про вперте бажання керівництва ФК "Шахтар" довести скандал зі своїми виступами у Львові до точки кипіння, аби грюкнути дверима і з ображеними фізіями покинути галицьку столицю.

Яке місто прийме "Шахтар"? У Києві буде те ж, що і у Львові. Можливо, Суми, Черкаси. Куди переїхати - не питання. Питання, як надовго. До речі, чи задумувалися у керівництві гірняків, чому не виникає проблем несприйняття в інших команд-біженок, донецьких "Металурга" і "Олімпіка", луганської "Зорі"? Мабуть тому, що їхні управлінці й гравці не нариваються на неприємності своїми коментарями і діями. Так само було б і з "Шахтарем", але в цьому клубі відразу було обрано позицію "ми граємо для своїх".

І, останнє. Якби Ахметов і Ко перейшли від слів про любов до Донбасу до справ, то хоча б провели декілька фестивальних матчів для жителів звільнених від терористів територій Донецької області. "Шахтар" - це не лише команда з Донецька. Її вболівальники були і залишаються в усіх населених пунктах Донбасу. Ось там можна було б грати у футболках "Мир Донбасу, мир Україні!". Такі матчі підняли б моральний дух у Краматорську, Артемівську, Слов'янську. Але, як бачимо, про подібні матчі не йдеться.