Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Генпрокуратурі не вдасться посадити суддів Царевич і Вовка

Среда, 4 Марта 2015, 12:15
Ще трохи епатажу на публіку і суддя Печерського райсуду Оксана Царевич зможе отримати довідку про неосудність. Слідом за нею під дурників закосять й інші судді

Фото: liga.net

Пані Царевич заявила, що від неї вимагали взяти під варту екс-депутата Олександра Єфремова. Хто вимагав - вона скаже лише американському послу, адже боїться за своє життя і здоров'я. Суддя відверто юродствує, бо відчуває свою безкарність. Раніше Царевич взагалі дивувалася: чому, мовляв, Печерський суд вважають корумпованим, це міф. Насправді, ця суддя обрала такий спосіб захисту. Її коментарі з'являються у ЗМІ, і чим цікавішою вона ставатиме слідству, тим більше розповідатиме небилиць. У Печерському суді ця пані працює не перший рік, то ж коли зовсім стане сутужно, вона може розповісти багато цікавинок про те, хто і які суми приносив суддям за правильні рішення. Царевич казатиме, що служителі Феміди ці хабарі не брали і судили чесно. Спробуй перевір! Зате багатьох бізнесменів та політиків можна буде добряче забруднити. У такий спосіб ця суддя дає зрозуміти представникам влади: будете мене пресувати, виллю на вас відра "правди". Потім не повідмиваєтесь.

Але окрім Царевич є й інші судді. Печерські Вовк і Кицюк на загал поки нічого не виносять, але їм також є про що розповісти. Так що очікуємо і від них "викриттів". А ще є сотні суддів, які також потрапляють під очищення. Вони працюють не в таких модних судах як Печерський, але у них рильце також добряче в пушку. Проти учасників Майдану рішення приймалися не лише в Києві, тому вочевидь такі само "царевичі" повилазять і в регіонах. Вони розповідатимуть, як їх переслідують, бо вони завжди були чесними. Це буде така собі українська Санта-Барбара з ознаками трагікомедії. Існують величезні сумніви, що суддів, які приймали незаконні рішення проти учасників Євромайдану, а також незаконні рішення по справах Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, вдасться покарати. Інакше б голова Верховного суду Ярослав Романюк навряд чи дав би згоду на арешт Царевич, Вовка і Кицюка. Тому що Верховний суд - це одна із ланок кривосуддя, яке за двадцять з лишнім років встановилося в Україні.

Прізвища суддів "вовків і царевичів" відомі, тому Верховній Раді варто позбавити їх посад. Просто прийняти одне рішення, а не гратися в демократію

Як краще вчинити у справах вказаних суддів та справах сотень таких само служителів чи то Феміди, чи то Мамони? Необхідно розділити це питання дві частини. Перша повинна стосуватися їхнього безумовного звільнення з посад без права займати будь-які посади в судах, прокуратурі чи міліції чи спецслужбах. Друга - це, власне, притягнення їх до кримінальної відповідальності. Починаючи з березня минулого року влада намагається вирішити суддівський казус законними методами. Спочатку Мінюст запропонував закон про очищення суддівської гілки влади. Парламент від мінюстівських ініціатив залишив лише напівміри. Тому, зрозуміло, що вони не спрацювали. Чим далі, тим судді більше розуміли, що їх ніхто не покарає. І тому нахабніли. Зараз маємо те, що маємо. Неможна знайти суддю, який би вів засідання про заборону КПУ, суддя Царевич знущається над усією владою разом узятою, суддя Волкова випускає "беркутівця" Садовника... Цей список вже безкінечний.

Припинити цю ганьбу можна швидко. Прізвища суддів "вовків і царевичів" відомі, тому Верховній Раді варто позбавити їх посад. Просто прийняти одне рішення, а не гратися в демократію. Буде багато крику. Ківалов і Ко репетуватимуть, що аж у Брюсселі і Венеції чутимуть. Нехай. Венеціанська комісія свої зауваження до закону про люстрацію зробила. Рада деякі врахувала, деякі зараз на стадії обговорення. Але ж закон діє. І це головне. Так само треба зробити і з суддями. Якщо вони хочуть довести, що їх позбавили посад незаконно, нехай судяться. Вони повинні на власній шкурі відчути все те, що через суддів-корупціонерів мусять відчувати інші громадяни.