Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Гонтарєвій варто заборонити коментувати курс гривні

Четверг, 19 Февраля 2015, 13:50
Як тільки глава НБУ починає філософствувати про позиції національної валюти, та одразу ж різко втрачає в ціні, тому керівнику головного банківського регулятора країни тепер краще мовчати

Фото: Пресс-служба НБУ

Окрім очевидного непрофесіоналізму Валерії Гонтарєвої на посаді глави Нацбанку, вже сама її присутність в інформаційному просторі країни, як показує досвід, може нанести значну шкоду курсу гривні. Останнім прикладом того, що умовне "прокляття Гонтарєвої" працює, є її вчорашня заява під час парламентських слухань про те, що гривня вже доходить до оптимального і виваженого курсу. Тому в найближчий час, за її словами, можна очікувати навіть її зміцнення по відношенню до долара (на 1-2 гривні). На що сама гривня відреагувала миттєвим падінням на міжбанку на цілих 70 копійок до 27,3/$1, а офіційний курс національної валюти вчора був знижений на 44 копійки до 26,8/1$. Сьогодні ж є всі шанси, що офіційний курс проб"є нову психологічну позначку в 27/1$.

Власне, те, що Валерій Гонтарєвій краще мовчати, а не давати прогнози щодо стабільності національної валюти, стало зрозуміло вже давно. І, що цікаво, ефект її "прокляття" залежить напряму від того, як точно дає оцінку курсу гривні пані глава НБУ. Скажімо, вчорашня вже згадана заява була доволі розмитою і не містила конкретних цифр, тому гривня впала всього на десятки копійок. А от 5 лютого Валерія Гонтарєва різко заперечила невтішні прогнози експертів щодо вартості гривні в найближчі тижні і однозначно заявила, що гривня ніколи не впаде нижче 25/1$. І, як на зло, міжбанк одразу відреагував на це різким обезціненням гривні з 22/1$ до 25/$. До цього ж рівня (25,58/1$) вже 11 лютого підтягнувся і офіційний курс НБУ. Коментарі, як то кажуть, зайві. 

Очевидно збагнувши свій лихий вплив на ці процеси, вчора Валерія Гонтарєва перестрахувалася і нарешті визнала, що тепер в Україні ніколи не буде фіксованого курсу національної валюти. Додавши при цьому, що вона особисто вже побачила світло в кінці тунелю вітчизняної банківської та валютної кризи, і це вона дарма. Відтак нам всім варто готуватися до нового падіння гривні. А щоб хоч якось сповільнити цей процес, варто заборонити Гонтарєвій вживати такі слова, як "гривня", "долар", "курс валют" тощо.