Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Кличко не зупинив страйк столичних транспортників

Четверг, 18 Декабря 2014, 13:40
Страйк водіїв київських трамваїв продемонстрував, як столична владна команда стає все більш схожою на «молоду команду» Черновецького

Фото: УНИАН

Сьогодні столицю паралізував страйк трамвайників. Через піврічну заборгованість по зарплаті на вулиці міста не вийшов жоден із 214 столичних трамваїв. Ініціатори страйку заявили, що він - безстроковий. Нагадаємо, що вчора столичні транспортники пікетували Кабмін з тими ж вимогами. Логічним виглядав би пікет мерії, а ось те, що мітинг був під будівлею уряду наштовхує на думку про політичну заангажованість його організаторів. Вимоги комунальних транспортників справедливі і їх бажання отримати чесно зароблене ніхто під сумнів не ставить. Але чому профспілкові лідери не вимагають зарплат у Кличка?  

Столичні чиновники регулярно жалілися на нестачу коштів у міському бюджеті та кивали на Кабмін. Можна згадати акції хворих, які зіткнулися з нестачею ліків. Від КМДА їх направляли до МОЗу та Кабміну. Там пояснили: всі питання - до мерії, яка нераціонально використовує кошти. Віднедавна команда Кличка посилила тиск на урядовців, які запланували забирати значні суми з бюджету Києва. Тому страйк транспортників може бути одним із варіантів впливу на Яценюка. Перед остаточним затвердженням показників державного бюджету це може спрацювати. Проте якщо дійсно маємо справу з тиском на уряд, то це дуже небезпечний шлях. Адже завтра застрайкують у Львові, Вінниці, Харкові чи ще деінде. І країна стане. Чи заборгували тільки київським транспортникам? Тоді питання виключно до Кличка і його підшефних чиновників.

Віднедавна команда Кличка посилила тиск на урядовців, які запланували забирати значні суми з бюджету Києва. Тому страйк транспортників може бути одним із варіантів впливу на Яценюка

І головне питання: якщо ви керуєте мегаполісом, а не чекаєте, поки все вирішать за вас, то маєте знати, що у Києві вже стало поганою традицією накопичувати борги перед працівниками комунальних підприємств саме перед Новим роком. Ця біда може припинитися хіба після впровадження реальної децентралізації. Чому про вирішення цієї проблеми у мерії не почали думати хоча б у вересні? Не вимагати грошей від уряду, а шукати внутрішні резерви чи брати кредит. Дійсно, Київ і так у боргах як у шовках. Але якщо замість мерів доводитиметься шукати гроші для оплати праці комунальників урядовцям, Президенту, то навіщо такі мери взагалі. Хай тоді краще гроші пошукають слідчі прокуратури. Думаємо, знайдуть.

І ще один момент, який насторожує. Приблизно у таку ж гру з урядом Тимошенко грав Леонід Черновецький. Він жалівся, що Кабмін забирає у столиці занадто багато коштів, не дає газу і так далі. Команда Кличка йде за Черновецьким слід у слід. Нажаль. Якщо радники і помічники столичного мера підказують йому, що на конфлікті з урядом він може заробити собі політичні бали для того, щоб "УДАР" з чимось виходив з тіні президентської партії, то ставка на страйки точно не те, що потрібно. Новий Ленін чи навіть Симоненко з Кличка точно не вийде. А ось шкоди можна наробити дуже багато.