Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Ляшко має сказати Je suis Зеленський

Понедельник, 12 Сентября 2016, 13:00
Замість таврувати Зеленського Ляшко мав би його ревно захищати. Зрештою вони їдять один хліб

Для українського суспільства багато часу не потрібно аби перенаправити свій праведний гнів з одної "зради" на іншу. Не встигли українці до схочу полупцювати корупцієборця-квартировласника Сергія Лещенка, як на горизонті з'явилася нова жертва громадського осуду - комік Володимир Зеленський. Останньому вистачило розуму, виступаючи перед російськомовною та переважно "русскомірскою" публікою в Юрмалі, назвати Україну порноакторкою. Юрмальська публіка, позбавлена в останні роки Крутого та Кобзона, звісно, сміялася, а от українцям жарт, як то кажуть "не зайшов"... і бідолашного Зеленського накрила злива цілком заслужених моральних копняків.

До побиття гумориста долучився і головний "радикал" Олег Ляшко (а як тут не долучитися, коли життя підкидає такі чудові інформприводи), який обізвав коміка... ні, не "скотинякою", а "продажною шлюхою", "дегенератом" і "козлом". "Треба заборонити Зеленському виступи в Україні. Хай побирається на закордонних помийках", - завершив пан Ляшко свій гнівний спіч.

Власне, цілком ідіотський і ганебний жарт Зеленського не мав би в Україні ні кого дивувати. За свою довгу гумористичну кар'єру пан Зеленський встиг попрацювати на різних телеканалах, жартуючи і в потрібному політичному руслі. Приміром під час роботи на "плюсах" в 2014-му, коли Коломойський відверто "воював" проти "радикалів" і персонально Ляшка, "квартальники" встигли добряче пройтися по особистості лідера Радикальної партії.

Що ж стосується жартів "нижче пояса", то ними Зеленський ніколи не гребував - його глядач в цьому плані не надто вибагливий. Ну, і в задоволенні пожартувати про тупуватих "хохлів" гуморити "95 кварталу" теж собі ніколи не відмовляли. То ж чекати від Зеленського чогось більш глибшого, витонченішого і розумнішого за порівняння власної держави з порноакторкою вочевидь було не варто.

Інша справа - реакція Ляшка. Замість вимагати остракізму для Зеленського "радикал" мусив би розмістити у своєму "Фейсбуці" аватарку "Je suis Зеленський" та обзивати "скотиняками" і "дегенератами" усіх, хто насмілився критикувати "95 квартал". Річ навіть не в захисті абстрактної "свободи слова", Ляшко мусив би стати на бік Зеленського з професійної солідарності, адже межа між коміком та політиком в українських реаліях майже відсутня. Наші політики часто-густо не роблять геть нічого корисного, окрім розважання населення. Для Ляшка політична гумореска уже давно перший і головний інструмент роботи з електоратом. В той же час коміки не менш часто і не менш густо дають поради всеукраїнського політичного масштабу, як це робив і той самий Зеленський. При цьому, і ті й інші цілком впевнено і успішно "косять бабло", іноді беручи його з однієї тумбочки.

Ну, а що стосується репризи про порноакторку, то Олегу Валерійовичу точно не варто надто перейматися через те, що Зеленський публічно ганьбив Україну за кордоном. Зрештою, це ще велике питання, хто своїми дурними жартами досяг в паплюженні власної країни більших висот - Зеленський, чи Ляшко. Найголовніше для Ляшка в цій історії усвідомити одну просту річ - поки українці сміються з жартів Зеленського, вони голосуватимуть за Ляшка. То ж, воюючи з Зеленським та його гумором, Ляшко риє собі політичну могилу.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство