Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому міністр Абромавичус витирає ноги об Конституцію України

Вторник, 8 Сентября 2015, 13:50
Керівник Мінекономрозвитку так і не позбувся громадянства Литви, чим поставив себе поза законом і як державний службовець, і як власник українського паспорта

Фото: kmu.gov.ua

Уряд "камікадзе" під головуванням Арсенія Яценюка продовжує дивувати своєю живучістю, незважаючи ні на що. Цього разу відзначився керівник Міністерства економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус, який вже 10-й місяць порушує закон "Про громадянство України" та Конституцію, зберігаючи паспорт громадянина Литви. Про те, що український міністр не відмовився від підданства своєї історичної батьківщини сьогодні повідомив заступник міністра внутрішніх справ Литви Ельвінас Янкявічюс. У зв"язку з цим виникає маса питань, на які варто було б відповісти і СБУ, і МС, і Генпрокуратурі, однак жоден з контролюючих органів не вважає за потрібне примусити міністра виконувати закон.

Нагадаємо, що Абромавичус отримав український паспорт на початку грудня 2014 року, коли його було призначено керівником Мінекономрозвитку. Передбачалося, що цей та інші варяги, яким довірили керувати Україною після позачергових парламентських виборів, одразу ж напишуть заяви про відмову від свого попереднього громадянства. У випадку Айвараса Абромавичуса це громадянство Литви. Однак, український міністр не тільки не відмовився від свого попереднього паспорта, а й звернувся до литовського департаменту міграції з проханням не позбавляти його громадянства Литви у зв"язку з набуттям громадянства України, і отримав позитивну відповідь.

Український міністр не тільки не відмовився від свого попереднього паспорта, а й звернувся до литовського департаменту міграції з проханням не позбавляти його громадянства Литви у зв"язку з набуттям громадянства України, і отримав позитивну відповідь

Відтак виникає питання, яку взагалі несе відповідальність цей міністр за свої дії, якщо в будь-який момент він може спакувати валізи та повернутися на батьківщину, де буде недосяжним для українських правоохоронних органів? І це головний фактор, який мав би серйозно зацікавити не тільки керівництво уряду, а й СБУ, МВС та Генпрокуратуру. Крім того, Абромавичус своїми діями порушує одночасно і Конституцію і закон "Про громадянство України". Адже Основний закон у 4 статті чітко вказує, що в Україні існує єдине громадянство. А стаття 1 закону "Про громадянство" твердить, що іноземець, який отримує паспорт України зобов"язується припинити своє попереднє громадянство. І якщо міністр економіки цього не зробив, то його призначення на посаду можна вважати незаконним, оскільки він порушив процедуру набуття українського громадянства, що є основною вимогою для будь-якого державного службовця.

Звичайно, Абромавичус може кивнути в бік Ігоря Коломойського, який також має громадянства інших країн і це не завадило йому тривалий час очолювати Дніпропетровську ОДА. Однак, це аж ніяк не звільняє українця литовського походження від виконання українських законів. Відтак, владі потрібно або терміново звільнити міністра, попутно перевіривши інших варяг в Кабміні на предмет виконання аналогічних вимог, або прийняти закон про подвійне (потрійне, тощо) громадянство.