Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому міністра Шевченка треба звільняти якомога швидше

Вторник, 23 Июня 2015, 14:00
Міністр екології йде по стопах Мусія, Шеремети, Гордієнка, Боровика – людей, які в різний час були звільнені чи звільнилися з уряду. Він обрав тактику нападу. Тож у п’ятницю варто очікувати його спічу у Шустера та Кисельова

Фото: uacrisis.org

Ігор Шевченко мав бути звільнений ще вчора. У будь-якій європейській країні за польоти на приватному літаку підприємця чиновника звільняють без розмов. Та що там польоти, в Німеччині міністр позбувся посади через підозри у плагіаті. Але Україна не Німеччина, у нас кожен ображений чиновник перед тим, як піти з посади, обов'язково має звинуватити прем'єра чи президента у корупції, відсутності реформ, волюнтаризмі і кинути в їхній бік добру жменю лайна. Проте з Шевченка зліпити нещасне ягня не вийде, скільки б на це не витрачав його покровитель Олександр Онищенко. І скільки б сам Шевченко не розповідав про свої іноземні дипломи.

Отже, поки ще міністр звернувся з відео зверненням, в якому звинуватив Яценюка у всіх смертних гріхах. Шевченко, мовляв, боровся з корупцією, а прем'єр почав втручатися в його особисте життя. І взагалі - призначає на посади своїх друзів і однопартійців, замішаних у корупційних скандалах. Кого саме, не сказав, але це, очевидно, буде у другій частині "обвинувачувального акту". Наливайченко також спочатку про Даниленка не говорив. Тепер варто очікувати появи Шевченка на політичних ток-шоу, де він так само як звільнені до нього різатиме правду-матку про "корупціонера" Яценюка і розповідатиме, як Генпрокуратура не дає ходу його зверненню. Онищенко вже розповідає, що фінансував вибори "Народного Фронту". Тож найближчими днями перед українцями розігруватимуть виставу "розправа над чесним міністром екології".

У цій виставі є ще одна "акторка" - Юлія Тимошенко. Про продаж нею своєї квоти в уряді розповіла депутатка Тетяна Чорновол. Тому чим сильніше репетуватиме Шевченко, тим більша увага буде прикута до цього ганебного випадку

У цій виставі є ще одна "акторка" - Юлія Тимошенко. Про продаж нею своєї квоти в уряді розповіла депутатка Тетяна Чорновол. Тому чим сильніше репетуватиме Шевченко, тим більша увага буде прикута до цього ганебного випадку. І тим гірше буде самій Тимошенко. Навряд чи Юлія Володимирівна в цьому зацікавлена. Звідси припущення, що їй вигідніше, аби Шевченка скоріше звільнили. Бо він встигне добряче замазати і її. Питання про відставку міністра екології вирішить рада коаліції. Тож лідерка "Батьківщини" матиме перед Онищенком алібі: проти думки коаліції не попреш. Що ж до повернення суми, за яку начебто була продана посада, то це вже проблеми депутата-коняра - вибиватиме він її чи пробачить. Скоріш за все, все відбудеться без зайвого галасу.

Від відставки Шевченка Тимошенко тільки виграє. Квота "Батьківщини" в уряді залишиться, хоча це очевидно викличе дискусію в коаліції. На місце міністра-"літуна" Юлія Володимирівна заведе когось зі своїх соратників. А після того, як все стихне, знову зможе довбатиме Яценюка темою тарифів.