Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому неможна відправляти у відставку Авакова на вимогу ПС

Воскресенье, 12 Июля 2015, 13:40
У «Правому секторі» мовчать про роль у мукачівських подіях Віктора Балоги і про свою причетність до «кришування» контрабанди. Натомість винною роблять міліцію і Авакова - свого недруга ще з часів загибелі Сашка Білого

Фото: dsnews.ua

У подіях у закарпатському Мукачеві є два моменти: місцевий і загальнодержавний. Нині все намагаються винести саме на загальнодержавний рівень, але суть проблеми коріниться у Закарпатті, де десятиліттями була не київська влада, а місцева, кланова. Всіх влаштовувало, що Київ не чіпав "князьків", а ті забезпечували правильне голосування на виборах. Правильне для президентів і їх партій.

Місцеві клани то миряться, то ворогують, то знову миряться. За режиму Януковича Балог відсунули, зате на поверхню виплив Михайло Ланьо ("Блюк"). Він пішов до "регіоналів" і це йому забезпечувало недоторканність. В Києві ситуація змінилася, і у Балог, які зробили ставку на нову владу, тепер більший вплив в області. На Закарпатті це знає і розуміє кожний. Тому зненацька міжкланові розбірки нікого не застали. Що ж до участі у них "Правого сектору", то тут хто як може, так і заробляє. Якщо, зі слів провідників ПС, їх люди протидіяли контрабандистам Ланьо, то з чиєї подачі? Держава їх не уповноважувала це робити, значить, уповноважував хтось інший. І про нього у ПС мовчать. Начебто у Мукачеві ніхто про це не знає.

Правда, ті, хто спровокував розбірки, навряд чи передбачували, у що вони виллються. Вочевидь, мали тільки трохи полякати, а не стріляти з гранатомета по міліцейським автівкам. Тепер проблема ускладнилася, адже набула занадто великого розголосу. Було б дуже добре, щоб "правосєки" здалися правоохоронцям, а на Закарпаття виїхали спецпризначенці з Києва, бо місцеві "князьки" можуть бути незацікавлені, щоб порушники спокою залишилися живими. Краще здатися, а потім свідчити у суді проти тих, хто спровокував розбірки і традиційно планує вийти сухим із води, аніж померти з тавром "терориста". І Ярошу, який виїхав до Мукачева, ліпше це пояснити своїм хлопцям, а не вимагати відставки міністра Авакова. Тут проблема не у Авакову, а в політичній волі вищого керівництва країни, яке має відправити на Закарпаття людину з Києва, яка не пов'язана з місцевими кланами. І дати їй стільки повноважень, скільки дали Саакашвілі. Тоді в області припиняться розбірки, зникнуть навіть натяки на русинський сепаратизм, а жителі регіону побачать, що після Майдана щось міняється.

Але це лише сподівання. Скоріш за все жодних висновків із мукачівських подій не буде. До особи Ланьо прокуратура цікавості не виявить. Тим більше до братів Балог. Натомість, буде сказано, що мав місце конфлікт двох бандформувань контрабандистів - одне прикривалося "Правим сектором", а інше взагалі не мало назви. У кращому випадку знімуть начальника мукачівської міліції, але замість нього поставлять точно такого ж, тільки з іншим прізвищем. Бо й міліцейське керівництво на Закарпаття треба привозити з інших регіонів. Місцеве там корумповане. В цілому ж усі залишаться на своїх місцях. Нажаль. Адже у Києві воліють не порушувати місцевий статус-кво. Знову ж таки - вибори на носі.

Що ж до вимог "Правого сектору", то винуватити Авакова у тому, що місцеві представники організації співпрацюють з одним із кланів - нелогічно. Його відставка глобально нічого не змінить конкретно для Закарпаття. І до Медведчука він стосунку немає, тому ліпити в одне Авакова, Ланьо, Медведчука - маніпуляція. Але Ярош і компанія навмисно порушили тему відставки глави МВС, так вони намагаються перевести стрілки. Мовляв, наші хлопці нічого поганого не вдіяли, у всьому винна міліція. Сьогодні багато хто в парламенті також хоче "крові" Авакова. Бо цього вимагає передвиборна кон'юнктура. Чому б Ярошу і собі не скористатися зручною нагодою вкусити ненависного міністра.