Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому підпалили кінотеатр Жовтень

Четверг, 30 Октября 2014, 08:36
У тому, що сталося є троє винних – прокуратура, яка чомусь була аж надто активною, міськрада (сьогодні більшість – це Віталій Кличко), яка, де-факто, самоусунулася, та злочинці, які розуміють власну безкарність

Фото: Facebooк\Azad Safarov

Кінотеатр "Жовтень" – це недорогий артхаузний заклад, де можна недорого подивитися, як новинки мейнстріму, так і "немасове" кіно. Знаходиться він на Подолі, в "жирному місці" і давно є кісткою в горлі для тих, хто хоче його дерибнути.

Історія конфлікту між кінотеатром та міськрадою тягнеться з 2005 року і, якщо коротко, то суть позиції влади полягає в тому, що ТОВ "Кіноман" (правонаступник комунального кінотеатра Жовтень) незаконно займає приміщення. Сам же ТОВ "Кіноман" зазначає, що управління майна КМДА не виконало свої зобов"язання і не підписало з товариством угоду. Для того, щоб описати всю історію тяганини не вистачить і кількох годин, але суть зводиться до того, що кожен новий мер (склад міськради) та прокурор столиці говорив, що готовий вирішувати це питання, але в результаті, повертався до судових питань. Занадто ласий шматок землі займає "Жовтень".

Тепер повернімося в найближче минуле. Останнім часом прокуратура стала аж надто активною і, як зазначали активісти (той же Ігор Луценко) виникало багато запитань чому прокуратура так зацікавилась саме цим напрямком. Всі ми знаємо, що при потребі київські підлеглі Віталія Яреми і пальцем не поворухнуть, а тут така турбота, ніби це найбільша проблема міста.

Фото: Facebook\Ксения ПроконоваІнша сторона конфлікту (мер та міськрада) доволі мляво реагували на ці питання. Кажуть, що Кличко (за іншою версією його зами) пообіцяв допомогти Жовтню і начебто навіть хтось кудись дзвонив і збирали якісь комісії. Проте, мерія поводила себе так, ніби не хотіла виносити проблему в публічну площину. Взагалі, останнім часом в мерії часто можна почути нарікання на прокуратуру міста, мовляв КМДА робить звернення про незаконні забудови чи про якісь інші порушення, а прокурори займаються відписками.

Правда, жодної серйозної публічної заяви не було. Чому? Є дві версії. Згідно з першою Кличко і команда просто прикриваються цими зверненнями, щоб потім відбілити себе і сказати, що ми ж зверталися в прокуратуру, а там нас проігнорували. Згідно з другою – Кличко і ко попередили, що не треба тривожити столичних підлеглих Віталія Яреми. В самій прокуратурі, знову ж таки в кулуарах, в усьому звинувачують мерію, яка готує неправильні документи, а тому, притягнути когось до відповідальності неможливо. За будь-яких обставин ні мер і мерія, ні прокуратура, виносити конфлікту на публіку не збираються, а відтак це наводить на не дуже втішні роздуми. 

Тепер, щодо підпалу. Всі, хто був свідком пожежі в один голос говорили про підпал. Кінотеатр згорів і, напевне, пару років простоїть пусткою, а потім буде благополучно відданий комусь за безцінь. Вчора Кличко приїхав дивитися, як гасять пожежу і, очевидно, заробив бали до рейтингу. Прокуратура сьогодні, напевне, візьме це питання під особливий контроль. А у нас у всіх відібрали один з кращих кінотеатрів для тих, хто хоче дивитися альтернативне кіно.