Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Радбез ООН ніколи не пустить миротворців на Донбас

Понедельник, 14 Декабря 2015, 09:25
Чи доповість Павло Клімкін Президенту про інші, окрім свого, виступи на п'ятничному засіданні РБ ООН

Фото: lb.ua

Виступ Клімкіна на РБ ООН - по формі написано гарно, а от по суті... "Ukraine formally requested UN to deploy peacekeeping mission in order to support the implementation of Minsk agreements... I urge the Security Council, time and again, to assume leadership in establishing such a mission."

У всіх присутніх, пише на своїй сторінці у Facebook Василь Філіпчук, напевне окрім російського постпреда - при цьому обличчя посумнішали, співробітники ГС зітхнули і зробили висновки, що українці як не читали матчастину, так і не читають, як не робили домашні завдання, так і не роблять.

Ну що він несе, ну про яку миротворчу місію може зараз говорити міністр закордонних справ України? Про peace enforcement у дусі 7 розділу статуту ООН? Так для цього треба або згоду РФ, або використання Uniting for peace для винесення в зал ГА ООН. Де зусиллями Клімкіна у нас навіть вже і сотні країн, що підтримають Україну, не знайдеться. На нинішній сесії ГА ООН питання України згадується лише у контексті аварії на ЧАЕС - ні Криму, ні сепаратизму, ні санкцій проти агресора там немає. Навіть про формальне включення до порядку денного ГА ООН українці полінувались подбати.

Чи про UN peace keeping? Так тут навіть посередні студенти знають про принцип №1 будь якої миротворчої операції ООН - згода обох (!) сторін конфлікту. З ДНР/ЛНР/РФ вже проговорено? Погоджено? Якщо ні - то про що йде мова?

Можливо, про preventive deployment? Так це вже зовсім запізно... Про це треба було у перші дні після Майдану говорити і робити, а не піаритися на посадах і пісеньки дурнуваті співати. Тоді - у чому суть візиту і виступу? Чи це просто черговий ритуал для подальшої доповіді президенту про чергову дипломатичну перемогу - виступ на РБ? Тоді завдання виконано.

Януковичу Клімкін доповідав про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію - і нічого, що він злив в угоді і перспективу членства в ЄС, і стільки всього, що потім і росіяни, і власні єврофоби отримали гарні аргументи говорити про невідповідності цієї угоди національним інтересам і євроінтеграційним амбіціям, а сьогодні ми бачимо її результати у падінні нашого експорту до ЄС на 34%.

Порошенку Клімкін тепер так само доповідає про боротьбу з російською агресією на дипломатичному фронті. Замість того, щоб чесно розповісти про усі проблеми і перешкоди, як і про існуючі можливості - які проте вимагають працювати день і ніч, а не піаритись.

Виступ - навіть гарно написаний - мав би не представляти знову пережовані соплі-воплі, а конкретні пропозиції - винести на голосування резолюції щодо класифікації агресора, права України на самооборону, санкцій щодо агресора і т.д. і т.п. Не пройшло в РБ? Винесли на ГА ООН! Складно забезпечити більшість? Вона вже навіть поступово перетворюється на меншість??? Тоді чим ви вже скоро два роки займаєтесь в МЗС, хлопці? Карти тасуєте? Своїх наближених по посольских посадах розсовуєте? Тих, хто разом з вами Януковичу вислужувалися - навіть під час Майдану, а тепер розказують який він і росіяни разом з ним негідники?

Ну це тепер просто робити. Хто проти? Особливо коли дома спілкуєшся чи з союзниками. А як наприклад щодо Китаю? Кінь не валявся? І чи лише з Китаєм? 
Дуже шкода, що Павло Клімкін довів зовнішньополітичну службу до ручки. Дещиця - зрозуміло, від нього ніхто і кращого не очікував, на Клімкіна ж багато хто покладали сподівання, "клімат Клімкіна", євроінтегратор, технар...

У результаті - деморалізоване МЗС у стані напіврозпаду, обеззброєні закордонні дипустанови, паралізована система прийняття рішень. Брак реформ, низький рівень професіоналізму і відсутність політичної волі. Колеги - екс- і діючі дипломати все частіше коментують ситуацію в МЗС анекдотом про білих мишей. Що тут ще скажеш?
А такий кредит довіри і підтримки у світі після Майдану був...

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство