Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Шуфрич не зніме пов’язку з ока в найближчі місяці

Четверг, 9 Октября 2014, 20:05
Замість того, щоб подякувати за порятунок від «смітникової люстрації», «Опозиційний блок» Льовочкіна вирішив створити громадський рух для захисту себе любимих

Фото: opposition.org.ua

В "Опозиційному блоці" кажуть, що під дію закону про очищення влади потрапляють близько 2 мільйонів осіб, "переважна більшість з яких чесно працювало на державу протягом усієї своєї трудової кар'єри". По-перше, не 2 мільйони, а значно менше. По-друге, якщо чесно працювали, то їм немає чого боятися.

По-третє, люстрація - це не репресії, як кажуть в партії "регіоналів" та екс-"регіоналів". Просто певна кількість людей не зможе мати доступу до владних кабінетів. Треба відверто сказати, що всі ці люди далеко не бідні, грошей у них через люстрацію ніхто відбирати не буде. Не слід робити з мухи слона. Сиди, займайся бізнесом, навіщо тобі урядові посади.

По-четверте, екси не хочуть вчитатися в закон, через те брешуть, що під його дію потраплять середня і нижня ланки держапарату. Під очищення підпадуть вищі державні чиновники часів Януковича та керівництво силових органів. Та й то це буде відбуватися з урахуванням українських традицій. То ж не потрібно лякати клерків з районних адміністрацій. Вони як працювали, так і працюють. Причому там є такі, що пустили коріння ще з часів Кравчука.

Насправді "регіоналам" варто було б подякувати депутатам, які прийняли цей закон, та Президенту, що не заветував документ, за те, що віднині шуфричів не люструватимуть смітниками та копняками. Бо хто це зробить, той підпаде під кримінальне чи адміністративне провадження

По-п'яте, всі претензії щодо своєї "нещасної" долі опозиціонерам варто адресувати особисто Януковичу. Він утік до Путіна і плювати йому на своїх "бідолашних" придворних. Можуть тепер висловити Віті своє колективне "фе".

По-шосте, опозиціонери погрожують йти судом проти України в ЄСПЛ. Нехай. За час їхнього правління до цього поважного органу були змушені звертатися сотні українців. Чиї права порушувала каральна система, створена "регіоналами" за останні 10 років. Але якщо українці-позивачі в ЄСПЛ вигравали, то "люстрованих" там пошлють. В політкоректній, як це прийнято в Європі, формі.   

По-сьоме, якщо хотіли якось проскочити до парламенту, не треба було мутити непрохідний проект "Опозиційний блок", а йти десь по мажоритарці. Як це зробили 120 з гаком їхніх колег по голосуванню за диктаторські закони 16 січня. Дивись, десь і пролізли б. А так - не проймеш виборця ні обіцянками "покращення", ні навіть підбитим оком Нестора.

По-восьме, ці товариші залишили значний "слід" в історії. Можуть перекваліфікуватися в експертів, письменників. От напише Шуфрич роман "Моє життя: від бійки в ЦВК в 2004-му до побиття в Одесі". Це ж буде просто бестселлер.    

По-дев'яте, насправді "регіоналам" варто було б подякувати депутатам, які прийняли цей закон, та Президенту, що не заветував документ, за те, що віднині шуфричів не люструватимуть смітниками та копняками. Бо хто це зробить, той підпаде під кримінальне чи адміністративне провадження. Віднині люстровані під захистом закону. Тому, як казав їхній  колишній партайгеноссе Микола Азаров, "не треба скігліті". Бо ніхто крім Кремля не пожаліє. Та й то, доки у "люстрованих" є гроші та залишається певний вплив.

І, нарешті, десяте. Дивує, що всіх цих товаришів пройняв за живе закон про очищення влади, а ось створення Антикорупційного бюро вони проковтнули. Саме останнього вони мають боятися значно більше. Бо люстрація - це просто осуд, а ниточки до них при розслідуванні корупційних справ - це вже суд.