Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Тимошенко не дала воїнам АТО голосувати на виборах

Понедельник, 20 Октября 2014, 16:00
Лідер "Батьківщини" точно знає, що солдати не підтримають її партію, тому вирішила просто виключити їх з виборчого процесу

Фото: forumtp.net

Основна причина провалу законопроекту, який дозволяє бійцям АТО взяти участь у виборах Верховної Ради - це неучасть в нинішньому засіданні парламенту частини фракції "Батьківщина". Так, з 86 депутатів партії, на сесію прийшли лише 61. Для того ж, щоб згаданий проект потрапив до порядку денного не вистачило всього 12 голосів. Тобто, достатньо було б участі половини з відсутніх 25 членів фракції "біло-сердечних", щоб питання потрапило на розгляд парламенту та було вирішене в цілому.

Однак ці 12 депутатів чомусь не прийшли до будинку парламенту взагалі. Навіть поверхневого огляду прізвищ тих, хто з фракції "Батьківщини" був відсутній, достатньо, щоб зрозуміти, що більшість з них близькі соратники Юлії Тимошенко. Наприклад, Сергій Власенко, Степан Курпіль, Сергій Терьохін, Віктор Швець, Володимир Яворівський, Григорій Немиря, Віталій Данілов та інші. Відтак, немає сумніву, що саме Тимошенко дала команду "завалити" внесення змін до виборчого законодавства, які надавали учасникам АТО на Донбасі право голосувати на місці проходження служби.

Вірогідно, штаб "Батьківщини" проводив опитування серед військових і вже знає, що більшість з учасників АТО не підтримують цю партію. Відтак, надаючи їм право голосу за місцем служби - рівнозначно автоголу у парламентському матчі з партіями-конкурентами

Пояснень такого саботажу з боку екс-прем'єра може бути лише два. По-перше, це турбота Юлії Володимирівни про те, щоб голосування на лінії фронту не перетворилося у масову фальсифікацію виборів. Адже в зоні АТО зараз знаходиться до 100 тис. виборців-військовослужбовців. А це приблизно 0,5% виборців, які для окремих політичних сил на майбутніх виборах можуть стати вирішальними. Однак, потрібно розуміти, що фронт на Донбасі тягнеться сотні кілометрів і військові не голосуватимуть на одній дільниці. Тому, використати їх голоси на користь однієї партії буде вкрай важко.

Більш вірогідною є інша версія, яка пояснює саботаж прийняття законопроекту зі змінами до закону про вибори Юлією Тимошенко. Вірогідно, штаб "Батьківщини" проводив опитування серед військових і вже знає, що більшість з учасників АТО не підтримують цю партію. Відтак, надаючи їм право голосу за місцем служби - рівнозначно автоголу у парламентському матчі з партіями-конкурентами.  Тому команда Юлії Володимирівни вирішила блокувати цей законопроект, зменшуючи, тим самим, електоральний врожай суперників ще до голосування.