Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Україні не слід звертати увагу на маячню Медвєдєва

Пятница, 24 Июля 2015, 13:05
Погрожуючи "розпадом" України за югославським сценарієм, Росія намагається підняти градус у протистоянні із Заходом

Фото: ru.delfi.lt

Російський прем'єр Дмитро Медведєв заявив, що Україна має "проявити гнучкість" і дати Південному Сходу автономії, інакше може зникнути, як Югославія. "Якщо цього не відбудеться, то ми будемо свідками дуже сумного процесу. Він і зараз дуже сумний, але він може набрати воістину драматичного характеру", - погрожує Медвєдєв. Очільник російського уряду продемонстрував відразу два види кретинізму - географічний, бо знову говорить про якийсь "південний схід", та історичний, адже не знає, що Югославія, так як і Росія, була федеративною державою і розпалася внаслідок міжетнічних конфліктів. Україна ніколи не була і не буде федерацією і міжетнічних конфліктів у нас, на відміну від Росії, немає. Тому картинка, намальована Медведєвим, підходить саме Російській Федерації, а не Україні.

Зрозуміло, що ця заява прем'єра РФ головним чином спрямована на росіян. Це чергова дурня із рубрики "что там у хохлов". Але окрім громадян "ерефії", сказане Медведєвим, спрямована і на європейців. Власне, все, що робить Кремль в Україні, є гібридною війною із Заходом. Тому страшилка про "югославський сценарій" - це намагання підвищити градус у протистоянні Росії з цивілізованим світом.

Через свій низький культурний та інтелектуальний рівень Путін, Медведєв, Лавров та інші кремлівські діячі не розуміють, що у них ще є час і можливість вийти з української кризи, ними ж і породженої. Для цього вони мають припинити війну з Україною. Але замість цього Москва ще глибше втягується у протистояння зі світом. Прикладом чого є і заява російського прем'єра, і безглуздя про "трибунал" над українською владою, чим лякає глава російського Слідкому Олександр Бастрикін, і геополітична маячня, яку періодично несе спікер Думи Сергій Наришкін, і багато інших речей.

Путін і його оточення реконструюють певні історичні події. Зокрема, намагаються повторити на наших теренах балканський сценарій. Їм потрібний аналог Косово і аналог Боснії і Герцеговини

Коли Росія минулого року почала агресію проти України, "ДС" звернула увагу на те, що Путін і його оточення реконструюють певні історичні події. Зокрема, намагаються повторити на наших теренах балканський сценарій. Їм потрібний аналог Косово і аналог Боснії і Герцеговини. "ЛНР-ДНР" для них стали своєрідним Косово (тільки на відміну від цієї колишньої сербської автономії, "Лугандон" взагалі ніхто і ніколи не визнає), тепер путінський режим намагається змусити Захід погодитися на перетворення нашої країни на Боснію. Державу, поділену на окремі етнічні регіони, які лише формально підпорядковуються столиці Сараєво.

Про "автономію Донбасу", федеративний устрій України російські діячі говорять постійно. Був період, коли вони трохи притихли. Нині, після чергового раунду переговорів контактної групи у Мінську, нове загострення. Як на нього реагувати? Найкращий спосіб - не звертати увагу. Хай собі брешуть. На свідомість українців подібні заяви не мають впливати. Зараз є набагато важливіші справи: посилення нашої обороноздатності, блокада окупованих територій, міжнародний трибунал щодо збитого росіянами малайзійського Боїнгу.

Не реагуватимуть на заяви Медведєва і в Брюсселі, і у Вашингтоні. Кремль повторюється, тому стає нецікавим. До того ж країна, чий прем'єр засинає на усіляких подіях, у якій постійно розбиваються військові літаки, де у космічних кораблів регулярно щось відпадає, де навіть казарму для військових нездатні якісно відремонтувати і вона завалюється, не може претендувати на роль серйозного міжнародного гравця.