Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Верховна Рада не звільнить Авакова

Среда, 13 Мая 2015, 19:35
Попри численні проколи керівництва МВС, перспектива кадрової відповідальності головного міліціонера залишиться лише темою для піару «Самопомочі»

Фото: УНИАН

У Верховній Раді розпочато збір підписів за відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Відповідну ініціативу озвучив депутат від "Самопомочі" Єгор Соболєв. За словами народного обранця "останньою краплею", яка і змусила його політичну силу піти на такий крок, став скандал навколо нерухомості заступника міністра Сергія Чеботаря. Однак, шанси на успіх постанови про звільнення глави МВС близькі до нуля. Хоча б тому, що Аваков на цій посаді влаштовує основних учасників парламентської коаліції, зокрема керівництво "Народного фронту". Крім того, вже написана Чеботарем заява про відставку свідчить про те, що міністр готовий приносити кадрові жертви заради збереження займаної посади. Відтак, єдине на що можуть розраховувати в цій історії соратники львівського мера Садового, так це на додаткові електоральні бали. Адже критика керівництва правоохоронних органів зараз одна з найзручніших тем для привертання уваги виборців. 

За словами Єгора Соболєва його ініціатива вже отримала підтримку близько десяти депутатів. Всі вони погоджуються з тим, що Арсен Аваков не достойний займаної посади, оскільки покриває свого зама, якого ЗМІ пов"язують з численними корупційними скандалами, зокрема з не задекларованими гектарами дорогої землі та нерухомості, які журналісти віднайшли під Києвом в селі Лісники. При цьому сам Чеботар продовжує стверджувати, що не має відношення до цих активів, хоча його родичі напали на журналістів, які знайшли їх, але заяву про відставку таки написав. Тим не менше, міністр, апаратом якого керував скандальний заступник, деякий час взагалі не реагував, як на історію з нападом на журналістів, так і дані про не задекларовану нерухомість Сергія Чеботаря. Пізніше Арсен Аваков лише відмахнувся, мовляв, відповідну перевірку повинна провести Генпрокуратура, а вже тоді будемо робити висновки

В цілому причин для його звільнення можна назбирати достатньо, але функціонуюча в парламентській коаліції практика партійних квот при розподілі посад в Кабміні є більш вагомим фактором, який дозволяє Арсену Авакову впевнено дивитися у майбутнє

Власне, цей випадок є лише ще одним сумним фактом з не вельми успішного міністерського досвіду чинного керівника МВС. Адже так само Аваков де факто самоусунувся від розслідування масових розстрілів демонстрантів на Майдані в лютому 2014 року та притягнення до відповідальності колишнього керівництва та рядового складу ліквідованого спецпідрозділу "Беркут", який найбільше "відзначився" в ході тих подій, досі не розпочав системну реформу міліції та провалив організацію нормального пропускного режиму на лінії фронту в зоні АТО. Тобто в цілому причин для його звільнення можна назбирати достатньо, але функціонуюча в парламентській коаліції практика партійних квот при розподілі посад в Кабміні є більш вагомим фактором, який дозволяє Арсену Авакову впевнено дивитися у майбутнє.

З іншого боку, зростаюче невдоволення населення діями, а найчастіше бездіяльністю частини співробітників міліції, які продовжують брати хабарі та зловживати своїм службовим становищем, є чудовою темою для піару тих політичних сил, які не пов"язані з коаліцією серйозними кадровими зобов"язаннями. Такою партією і є "Самопоміч", представники якої ініціювали відставку Арсена Авакова. А якщо є попит, то буде і пропозиція. Щось подібне вже кілька місяців можна спостерігати на іншому фронті – тарифному, де зараз чудово себе почуває "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Команда " біло-сердечних"  прекрасно знає, що ні про яке зменшення вартості комунальних послуг зараз не може йти мови, але продовжує на цьому піаритися, оскільки такі спекуляції завжди знаходить підтримку серед представників найбідніших верств населення. 

Тепер свою нову "фішку", поряд з антикорупційною тематикою, знайшла і "Самопоміч". Тому, тепер ми буде частіш чути виступи депутатів від цієї фракції з закликами про створення спеціальних комісій щодо перевірки діяльності керівництва МВС, про запити до Генпрокуратури та інші центральні органи влади щодо діяльності чи бездіяльності конкретних міліцейських чиновників тощо. За великим рахунком нічого поганого в такій активності немає. Принаймні поки що. Основне, щоб прагнення до красивого піару не звело антиАваківську риторику "Самопомочі" до банального балагану та популізму, який не розслідуватиме, а заговорюватиме ті чи інші серйозні проколи міліцейського начальства.