Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Ярему не відправляють у відставку

Воскресенье, 30 Ноября 2014, 19:55
Після розблокування рахунків Арбузова, в будь-якій країні генпрокурор вже давно був би у відставці. У нас же він продовжить тягнути свою «непосильну трудову ношу»

Приклад Арбузова – це просто самий неймовірний і "бєспрєдєлний" факт. При чому там винні не лише прокурору, але й представники вищої судової ієрархії, НБУ, СБУ, Ощадбанку і т.д.

Але це лише вершина піраміди. Минулого тижня стало відомо, що екс-міністр екології Злочевський відсудив у Франківської обладміністрації 294 млн.грн за роботи по вивезенню відходів з Калуша (із Західної України відходи начебто йшли в Гданськ не потягами, щ обуло б логічно, а морським шляхом через півсвіту). Екс-міністр ПЕК Ставицький благополучно відбився і тепер перереєстровує свою мережу заправок БРСМ і далі буде торгувати бензином. Одеські бізнесмени Кауфман і Грановський вирішили всі питання по Одеському аеропорту і будуть ним володіти і надалі, хоча ще три місяці тому всі вважали, що ситуація буде діаметрально протилежна. Таких прикладів можна наводити десятки, але їх всіх об"єднує лише те, що прокуратура ці факти просто не помічає.

Чи стане історія з Арбузовим останньою краплею, яка змусить звільнити Ярему? Очевидно, що ні. Хоча сьогодні Ярема – це така ж загроза рейтингу Порошенка, як і Гелетей періоду Іловайського котла, і як Гонтарєва протягом останніх місяців. Для того, щоб зрозуміти, чому Ярему досі тримають, треба зрозуміти одне правило, яким користується Порошенко. Ще від часів Кучми він засвоїв постулат, що не можна відправляти у відставку будь-якого політика під зовнішнім тиском, бо це буде розцінено, як слабкість. Проте, є одна особливість нинішнього періоду – у Порошенка немає тієї влади, яку мав пізній Кучма. І зараз іде війна. Насправді, термінова відставка Яреми дала б Порошенку куди більше козирів в нинішній ситуції, особливо, з огляду на те, що Ярему доведеться по-любому прибрати з Генпрокуратури уже в найближчі тижні.