Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Яценюк так заважає жити Кличку

Понедельник, 29 Декабря 2014, 14:11
Весь свій піар мер Києва продовжує будувати на критиці уряду, який дає замало грошей столиці

Фото: slovoidilo.ua

Ще в кінці листопада Кличко заявив, що "УДАР" братиме участь у місцевих виборах самостійно. "Ми маємо серйозно підготуватися до виборів, щоб отримати гідний результат і не розчарувати людей", - заявляв лідер партії. За даними "ДС", керівництво "УДАРу" зайнялося відновленням регіональних осередків, особливо активним є столичний осередок. Що і не дивно, адже від того, як себе покаже київська влада, залежить загальний результат партії. А тут якраз і найбільші проблеми. Щоб показати результат необхідні або значні фінанси, яких немає, або гарна піар-служба. Яка з будь-якої дрібниці зможе роздути "слона". Схоже на те, що столична влада починає розуміти - без піару кияни дуже скоро розчаруються у Кличку та його команді. Скільки б мерія не приписувала собі на сіті-лайтах та біл-бордах чужі заслуги.

Тому ми чуємо від мера гнівні заяви про поганий бюджет. Коментуючи показники фінансового документу держави, Кличко наголосив, що не задоволений вилученнями з міської казни. "Наразі планується залишити у Києві 40% ПДФО, 10% з податку на прибуток підприємств та, за домовленостями, субвенції Києву у розмірі 5 млрд. грн. на медицину та освіту", - уточнив він. Тобто, проблеми столиці він намагається пояснити у звичний для мерів спосіб: грошей катма, бо уряд все урізав, хоча насправді, столиця знаходиться в куди кращих умовах ніж абсолютна більшість інших регіонів.

Все це не вирішує головної проблеми "УДАРу" - з чим йти до виборців на місцевих виборах не лише в столиці, але й по всій Україні. Партія "лягла" під президентську команду і тепер буде дуже складно пояснити виборцям, чому "ударівці" проти тих чи інших дій "БПП" та Президента

Звісно, на частину виборців таке пояснення подіє, але лише за умови, що ефективно працюватимуть комунальні служби, зчиститиметься сніг та швидко лататимуться дірки в трубах. Інакше все одно винною буде столична влада. Аби запобігти критиці, у команді столичного голови намагаються знайти якісь піарні цікавинки. Приміром, Кличко анонсував знесення незаконних забудов.

Але все це не вирішує головної проблеми "УДАРу" - з чим йти до виборців на місцевих виборах не лише в столиці, але й по всій Україні. Партія "лягла" під президентську команду і тепер буде дуже складно пояснити виборцям, чому "ударівці" проти тих чи інших дій "БПП" та Президента. До того ж виборці з недовірою ставляться до тих політиків, які намагаються одночасно бути і при владі, і в опозиції. Можна звернутися до досвіду Юлії Тимошенко, яка була прем'єром і при цьому конфліктувала з командою Ющенка.

Вже зараз ми спостерігаємо, як деякі "ударівці" фрондують з колегами по "БПП" та з АП. За бюджет вони проголосували (окрім деяких виключень на кшталт "противсіха" Капліна), але скільки для цього довелося витратити енергії і Порошенку, і Яценюку, і Луценку. Виходити з "Блоку Порошенка" депутати-"ударівці" не хочуть. Принаймні поки що. Проте не виключено, що це може статися весною. Якщо не буде конфлікту і при цьому Кличко не здивує на посаді мера, йти на місцеві вибори "УДАРу" просто ні з чим. Тому сьогодні рішення про остаточний дрейф від "БПП" керівництвом партії Кличка і не прийняте.