Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому жителі Донбасу не судяться з Путіним

Вторник, 30 Сентября 2014, 12:15
Десятки тисяч судових позовів проти Росії, поданих постраждалими від російської агресії на сході України, стали б холодним душем для Кремля

Фото: argumentua.com

Учора Слідчий комітет Росії оголосив про порушення кримінальної справи про "геноцид російськомовного населення, яке проживає на території Донецької і Луганської народних республік". Згідно з повідомленням Слідчого комітету, там з'ясували, що "починаючи з 12 квітня невстановлені представники української влади, керівництва Національної гвардії та руху "Правий сектор" нібито наказували своїм підлеглим знищувати російськомовних громадян, що живуть на сході України". Стаття, за якою порушено справу, передбачає 12 років тюрми або страту.

Сказати, що ця справа - ідіотизм, нічого не сказати. Зрозуміло, що її порушили аби й далі крутити пропагандистську платівку про злобних укрів, які вбивають "добрих росіян". Згодом, як російські слідчі нафабрикують "фактів", Чуркін бігатиме по ООН зі стосом макулатури й кричатиме про "злочини проти російськомовних", про "геноцид" й іншу дурницю. Українська Генпрокуратура вже відреагувала на дії Слідчого комітету РФ. Це добре, але можна було відреагувати значно раніше. Але ми не про те.

Мали б бути пікети донеччан і луганчан під Генпрокуратурою з вимогою порушити кримінальну справу проти Путіна та інших керівників Росії

Протягом військових дій на сході України від рук російських терористів загинули тисячі мирних мешканців, зруйновано будинки, приватне житло, інфраструктура. З Донецької і Луганської областей в інші регіони України втекли сотні тисяч переселенців. І жоден із них чомусь не звернувся до органів української прокуратури з вимогою порушити кримінальну справу проти Путіна за те, що той перетворив сотні тисяч людей на біженців. Ніхто не звернувся до суду з позовом проти Росії, аби та відшкодувала збитки за втрачене майно. А насправді мали б бути десятки тисяч позовів. І не лише до українських судів, але й до міжнародних. Мали б бути пікети донеччан і луганчан під Генпрокуратурою з вимогою порушити кримінальну справу проти Путіна та інших керівників Росії.

Чи є шанси у таких позовів коли Росія не визнає своєї причетності до конфлікту на сході України? Звісно є. Було б бажання позиватися, а не чекати поки за жителів Донбасу все зробить держава.

загрузка...