Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому зі «зняття недоторканості» вийде гучний пшик

Среда, 22 Апреля 2015, 14:03
Існує велика проблема - зараз немає 226 голосів для зняття недоторканності з усіх фігурантів скандалу. Тому не виключено, що перед нами розігрується спектакль - депутати покривають свої колег-«злочинців»

Фото: Facebook Bogdan Bortakov

Керівник фракції "Блоку Порошенка" Юрій Луценко анонсував зняття цього тижня депутатської недоторканості з семи колег по парламенту. З кого конкретно, він не сказав, але у ЗМІ вже потрапили прізвища шести можливих "жертв": це два "радикали" Андрій Лозовий й Ігор Мосійчук, два "опозиціонери" Сергій Клюєв і Михайло Папієв, "фронтовик" Вячеслав Константіновський і колишній член фракції "БПП" Андрій Денисенко. Прізвище сьомого депутата поки невідоме. Ходять чутки, що ним можуть стати Юрій Бойко чи екс-"радикал" Сергій Мельничук, проте не факт. За що конкретно хочуть позбавити недоторканості кожного із названих обранців народу також приблизно зрозуміло з публікацій у ЗМІ. Самі фігуранти та їхні захисники зайняли прогнозовану захисну позицію: Генпрокуратура замість того, щоб довести до ума справи проти вбивць майданівців і режиму Януковича переслідують невинних. І якщо контора Шокіна не надасть Раді конкретних доказів щодо "злочинів" вказаних осіб, Генпрокуратура та Луценко, який озвучив наміри ГПУ, виглядатимуть у дуже негарному світлі. Натомість фігуранти отримають підтримку суспільства.

Експерти вже заговорили про розкол коаліції через це питання, а також натякають, що через оприлюднення імен Мосійчука, Лозового, Андрія Денисенка і Константіновського тепер не знімуть недоторканість і з колишніх "регіоналів". Ні з оприлюднених, ні з тих, кого ГПУ теоретично може "підвісити". Наразі все йде до того, що з цієї історії буде гучний пшик. Як заявив перший заступник Генпрокурора Володимир Гузир, ГПУ не озвучувала і не формувала списку на зняття недоторканості, а Луценко використовував для своєї заяви якісь власні джерела. Виявилося, що подання від Генпрокуратури в Раді дійсно немає. Тобто, виглядає так, що крайніми стають Луценко, ЗМІ, які оприлюднили імена можливих "жертв", і самі ці фігуранти, які підняли шум у пресі. Дивина та й годі!

Поки Генпрокуратура все заперечує, а в ЗМІ обсмоктують ступінь провини названих осіб та шанси зняття з них недоторканності, спостерігаємо ситуативну дружбу "опозиціонерів" і коаліціантів

Поки Генпрокуратура все заперечує, а в ЗМІ обсмоктують ступінь провини названих осіб та шанси зняття з них недоторканності, спостерігаємо ситуативну дружбу "опозиціонерів" і коаліціантів. Сьогодні до Києва з'їхалися гірники, які вимагають погасити перед ними заборгованість. Якщо в столиці з'явилися гірники - шукай слід Ахметова. Це аксіома. А Ахметов - це "Опоблок". В парламенті "радикали" блокують трибуну і голосно звинувачують владу у переслідуваннях. Своєю чергою "Батьківщина" блокує всі урядові законопроекти. "Фронтовики" традиційно воюють з "агентами Кремля" в парламенті, а "БПП" після заяви Луценка взагалі опинився в меншості. Одним словом, йде війна всіх проти всіх. Але коаліція все одно не розвалиться, зараз цього ніхто не хоче (адже далеко не факт, що на дочасних виборах в Раді опиняться ці ж партії і в такій кількості), хіба стане практично неконтрольованою. Що максимально ускладнює співпрацю уряду і Президента з ВР. Про які зміни до Конституції за таких умов можна взагалі говорити...

Як можна припинити війну всіх проти всіх? По-перше, необхідно після "А" казати "Б", тобто або вносити подання, або Луценкові публічно вибачатися. По-друге, попри всі розмови, ситуація в коаліції не така вже й критична, але зняття недоторканності, звичайно ж, погіршить взаємостосунки всередині коаліції. А тому потрібно або дуже швидко і аргументовано надавати подання, або ж просто припинити про це говорити. 

Є ще один момент: існує велика проблема, - зараз немає 226 голосів на зняття недоторканності з усіх фігурантів цього скандалу. Тому не виключено, що перед нами розігрується спектакль - депутати покривають свої колег-"злочинців".