Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

D.SCRIPTUM. Блок за Держдуру, пекло зустрічає Жиліна та безвіз і нині там

Вторник, 20 Сентября 2016, 19:08
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідадимемо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Блок за Держдуру та Акела промахнувся

Підтримка українських інтернет-користувачів сьогоднішнього рішення Верховної Ради щодо визнання нелегітимною нової російської Держдуми є майже одностайною. Такою ж тотальною була і реакція соцмереж на результати голосування даної постанови, коли її підтримали всього 4 екс-"регіонали" з групи "Воля народу", лише 1 - з "Відродження" та рівно 0 - з "Опозиційного блоку". Лунають пропозиції об'єднати їх всіх у одну фракцію під назвою "Опоблок за російський КримНаш" або просто "Блок за Держдуру". Більш допитливі звернули увагу на той факт, що єдиним нардепом, хто утримався, був Павло Унгурян з "Народного фронту", який насправді був відсутній на засіданні. Тому іронічні підписи на кшталт "Акела промахнувся" характеризували не стільки самого Унгуряна, а того невідомого кнопкодава, котрий похапцем натиснув не на ту кнопку.

Пекло зустрічає Жиліна та хто наступний

Думки в українському інформпросторі щодо версій замовників і виконавців вбивства у ресторані "Вєтєрок" на Рубльовці "оплотівця" Жиліна розділилися. Хтось бачить у цьому почерк Добкіна і Кернеса, хтось - замітання слідів такими "одноклубниками", як той же ватажок "ДНР" Захарченко, дехто впевнений у руці ФСБ, а дехто переконаний у спецоперації СБУ. Але всі сходяться на тому, що далі буде. І панікувати слід не лише Плотницькому з Безлєром і Гіркіну з Захарченком, а й Царьову, Маркову, Клименку, Арбузову, Курченку та навіть Азарову з Януковичем. Спільною рисою соцмереж також є хоч і емоційна, але виключно позитивна оцінка такого кінця одіозного сепаратиста Жиліна. Пости з підписом "Гріх радіти смерті людини, але як інакше, якщо це Жилін" і фотожаби в стилістиці уявлень пекла художниками доби Відродження виглядають найтолерантнішими з усіх.

"Безвізовий ЄвроХан" та "європесимісти"

Позитивна, в принципі, заява Єврокомісара з питань політики сусідства та переговорів з розширення Йоханесса Хана про те, що візи для українців ЄС скасує вже у жовтні, великого ентузіазму в українському сегменті Мережі не викликала. Спостережливі наголошують на тому, що "Безвізовий ЄвроХан" (як його в жарт частенько іменують) випромінював оптимізм з цього приводу вже з десяток разів, а віз, точніше безвіз, й досі на тому ж самому місці. А більш саркастичні просять не звинувачувати українців у євроскептицизмі, бо насправді вони є такими собі "європесимістами". Адже скептицизм - це ставлення до того, що існує, а песимізм - здорова реакція на нездійсненне.

"Іхтамнєти" та сирійський гумконвой ООН

Чергове намагання Кремля відбрехатися від очевидного злочину, яким був російський або асадівський авіанапад у Сирії на гуманітарний конвой ООН, вже мало кого з українців дивує. "Іхтамнєти" - вони і в Сирії "іхтамнєти" - такі цілком прогнозовані коментарі ширять соцмережами щодо останніх новин з Близького Сходу. Ну а версія офіційного представника Міноборони Росії про нібито пошкодження вантажівок "внаслідок пожежі, яка дивним чином почалася одночасно з проведенням масштабного наступу бойовиків на Алеппо", викликає просто психіатричні діагнози.

Що спільного між Одесою та Венецією

Сьогодні українці активно обговорюють у соцмережах погоду. І якщо кияни час від часу милуються якимось каштаном або бузком, який посеред вересня несподівано розквітнув, то одеситам трохи не до сміху - у них там справжній потоп. Хоча Одеса не була б Одесою, коли не знаходила гумору навіть у біді. Тож Інтернет охопила суто одеська хвиля фотожаб на зливу, але при цьому триває стьоб і з мера Труханова, який більше цікавиться розподілом курортної землі, ніж ремонтом зливних систем міста, і з губернатора Саакашвілі, якого, як виявляється, сьогодні взагалі не було на робочому місці.

Больше новостей о событиях в Украине читайте в рубрике Государство