Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

D.SCRIPTUM. Головна військова Газпромтаємниця та Смертельний синдром Плотницького

Среда, 5 Октября 2016, 19:31
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

Головну військову Газпромтаємницю розкрито 

Центральною темою сьогоднішніх обговорень в інформпросторі не лише України, а й всього світу став російський генерал-геополітик Леонід Івашов. Точніше його довгий язик, за допомогою якого в ефірі російського телебачення була розкрита справжня державна таємниця - Росія вступила у війну в Сирії з метою захистити інтереси Газпрому. Адже, за словами генерала, якби Кремль на Близькому Сході не підігрівав військовий конфлікт, Катар вже добудовував би газову трубу в Європу, тим самим витісняючи з цього ринку Росію. Звісно, одразу знайшлись facebook-експерти, які назвали слова Івашова секретом Полішинеля, але здебільшого у соцмережах визнали, що насправді розкрито головну військову Газпромтаємницю. І це на тлі новин з Москви про те, що в російському бюджеті-2017 678 мільярдів рублів віддадуть "оборонці", забравши гроші із соціалки та доріг. Та й соцмережевий стьоб про військову операцію Путіна на Алясці у зв'язку із відкриттям у цьому найпівнічнішому штаті США великого нафтового родовища вже не виглядає виключно іронією.

Путін заплутався в гімнах

А ось інша сьогоднішня новина здебільшого потішила уважних до російських подій українських інтернет-користувачів. Отже, в Москві відкрилася нова Держдума, склад якої Україна офіційно вважає нелегітимним. Але ні цей факт, ні навіть обрання тамтешнім спікером колишнього першого заступника глави путінської адміністрації Володіна не стали найважливішим приводом для активних обговорень у соцмережах. Увагу привернув лише один малесенький штрих - під час виконання гімну Росії, яким відкривалося перше засідання Держдуми, Путін мовчав як риба. Сарказму з цього приводу не було меж. Деякі наголошували на "нецарській справі" відкривати зайвий раз рот, тим більше відчуваються певні наслідки для щелеп "царя" від останньої ботоксної операції. Інші запевняли, що кремлівський хазяїн хоче знову змінити текст, але головний гімнотворець Міхалков-старший, як на зло, помер. Ну а дехто висунув просте припущення про складний поточний стан психіки Путіна, що супроводжується хронічною плутаниною в гімнах.

Смертельний синдром Плотницького

Чорний гумор знову охопив український сегмент Інтернету, як тільки стало відомо про смерть чергового "міністра ЛНР". І не аби кого, а коханки Плотницького Лариси Айрапетян, яка суміщала виконання свого військового обов'язку в ліжку із "жирною" посадою головного в "ЛНР" по ліках з "гумконвоїв". "Після сварки Айрапетян сховалася в лікарні ... раптово захворіла і померла. Як говорив Харламов в одній зі сценок, "миттєва форма чуми". Лікарі так і не встигли пред'явити "екс-міністру" довідку про неможливість проводити з нею слідчі дії", - поділився інсайдерською інформацією з Луганська один російський блогер. А українські користувачі соцмереж доповнили цей діагноз: в "ЛНР" спостерігається справжня смертельна епідемія невідомого науці "синдрому Плотницького". Який безжально косить все навкруги "глави молодої республіки" - і колишніх друзів-подільників, і навіть коханих подруг. Та виводять безжальну резолюцію: "Луганські морги не можуть впоратися із кадровими ротаціями в "ЛНР".

Підрив грузинського опозиціонера та пляжний спіч Саакашвілі

Український інформпростір і далі обговорює вибори у Грузії найближчої неділі. До того ж з'явився черговий звичний маркер того, що виборчі перегони на фінішній прямій - в Тбілісі вночі підірвали депутата від опозиційної партії "Єдиний національний рух" Гіві Тарамадзе, якому, на щастя, вдалося уникнути ушкоджень. Колишній президент Грузії Михеіл Саакашвілі вже встиг прокоментувати інцидент, звинувативши в організації підриву засновника правлячої партії "Грузинська мрія", колишнього прем'єра і мільярдера Бідзіну Іванішвілі. Інтернет-користувачі знову розглядають шанси двох головних партій-суперників та прогнозують, що, зрештою, почнеться у грузинські післявиборчий період. Але прискіпливі юзери таки звернули увагу на те, що свій грізний відеоспіч проти Іванішвілі одеський губернатор Саакашвілі все ж таки записував у робочий час на одному з одеських пляжів.

Асфальтоукладка за будь-якої погоди

У користувачів соцмереж викликав справжнє обурення фотофакт планомірного укладання асфальту у калюжі на одній із київських вулиць, оприлюднений відомим фотожурналістом Владиславом Соделем. Тим більше що в Києві два місяці стояла суха погода, але весь цей час дорога в цьому місці, як виявилось, була розрита. А як тільки погода зіпсувалась, розпочалися активні роботи з асфальтоукладки під проливним дощем. "Цікаво, скільки грошей встигли закопати", "Не дочекалися снігу", " Вода - кращий закріплювач", "Технології майбутнього", - жваво коментують ситуацію із працелюбством комунальних підрядників за будь-якої погоди користувачi соцмереж.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство