Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

D.SCRIPTUM. Муха Клінтон - Трампа, Подвійний удар Голлівуда та клонування "Героїв Дніпра"

Понедельник, 10 Октября 2016, 19:16
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

Європа таки за нас

Важливою темою, яку сьогодні жваво обговорювали в українському інформпросторі, стали взаємини України з Євросоюзом. По-перше, нарешті стала відома дата чергового саміту з ЄС, де має бути поставлена крапка в провадженні для українців безвізового режиму. По-друге, Росія так і не змогла зайти до ПАРЄ із "заднього ходу", як це передбачалося в разі певних процедурних змін, які в Стразбурзі так і не пройшли. Ну і, по-третє, в соцмережах активно цитують нового посла ЄС в Україні Хюґа Мінґареллі, який сьогодні на першій своїй прес-конференції чітко заявив про позицію Брюсселя щодо Росії - у найближчому майбутньому санкції проти неї зняті однозначно не будуть. "Європа таки за нас", - синхронно підсумували українці і у Twitter, і у Facebook.

Чия муха: Клінтон чи Трампа

Другий раунд теледебатів між Гілларі Клінтон та Дональдом Трампом, звісно, не пройшов повз прискіпливу увагу українських інтернет-користувачів. Трамп знову нікого не здивував, навіть коли пригрозив запроторити Клінтон до буцегарні в разі своєї перемоги на президентських виборах. Тому результати соцопитування CNN, згідно якого кандидатку від демократів підтримали на теледебатах 57% респондентів, а її суперника-республіканця - лише 34%, українці сприйняли як цілком зрозумілий факт. Само собою, у соцмережах погоджуються, що особливого колориту цьому шоу додала муха, яка менше ніж на секунду сіла на обличчя пані Гілларі, хоча жодним чином не збила її з пантелику. Втім, питання, чиєю була ця муха, викликало окрему дискусію. Одні легковажно повелися на оперативно відкриті у Twitter і Facebook акаунти Hillary's Fly та почали називати цю комаху, як і було запропоновано, схоже, штабом Трампа - "муха Клінтон". Інші ж звернули увагу, як перед цим комаха кружляла навколо пана Дональда, та припустили, що це була саме "муха Трампа", яка перед атакою на Клінтон отримувала останні цінні вказівки від свого справжнього роботодавця. Хоча були й такі, що побачили в інциденті "руку Москви". "@FliesForHillary Терміново повертайся в Москву! Відхід за планом Б. Пролети 12 миль над океаном, сядь на перископ і затримай подих", - йдеться в одному з твіттів.

Подвійний удар Голлівуда

В українському сегменті Інтернету активно цитують двох зірок Голлівуда - Роберта де Ніро та Арнольда Шварценеггера - з приводу їхнього публічного ставлення до Трампа. "Він неймовірно тупий, він шмаркач, він собака, він свиня, він шахрай, він покидьок", - саме так висловився про кандидата від республіканців "Хрещений батько", пообіцявши цьому ганебному для Америки типу при нагоді начисти пику. А ось "Термінатор", як і личить, був більш лаконічним у своєму Facebook: "Вперше з того моменту, як я став громадянином у 1983 році, я не буду голосувати за республіканського кандидата". Користувачі соцмереж вже охрестили таку атаку "подвійним ударом Голлівуда" та нагадали, що Шварценеггер - не просто актор, а колишній губернатор найбільшого американського штату Каліфорнія саме від Республіканської партії. Тобто, як стверджують провідні інтернет-експерти, де-факто партійці вже розпочали "зливати" свого висуванця, хоча зняти його кандидатуру за місяць до голосування без згоди самого Трампа навряд чи зможуть.

Чому грузини не захотіли повернення Саакашвілі

Попри неоднозначне ставлення українців до нинішнього одеського губернатора Міхеіла Саакашвілі, більшість українських користувачів соцмереж все ж таки вболівали на останніх грузинських виборах за його партію "Єдиний національний рух" та виступали проти провладної "Грузинської мрії", яка до того ж нерідко пробує підігрувати Кремлю. Власне, розгромну перемоги останньої деякі небезпідставно сприйняли за черговий тріумф Путіна. Хоча деякі відомі блогери, як, приміром, Леонід Швець, вирішити розглянути проблему в дещо іншій площині. "Міф про успішного грузинського реформатора, якого вороги витіснили з батьківщини, а вдячний народ ось-ось поверне, виявився більше міфом, ніж того хотілося б Михеілу. Неминуче постає питання, чи такими успішними були реформи, якщо назад його все-таки не хочуть", - написав Швець у своєму Facebook.

Клонування "Героїв Дніпра"

Кияни у соцмережах знову висловлюють активні протести проти чергових планів столичної влади. Йдеться про намір КМДА розглянути питання про реконструкцію станції метро "Дорогожичі" з надбудовою над нею торгівельного центру. І це на тлі скандалу із будівництвом ТРЦ над метрополітенівською станцією "Героїв Дніпра", який досі не вщух та вже призвів до тріщини станційної платформи. "Мерія нічому не вчиться", "Інтереси забудовників понад усе", "Кличко вирішив клонувати "Героїв Дніпра" - такі характерні коментарі у соцмережах до цієї новини.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство