Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

D.SCRIPTUM. Передозування плутонієм, Подвиг козака Гаврилюка та Сміттєвий заплив

Вторник, 4 Октября 2016, 20:15
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

Передозування плутонієм 

Найгарячіша тема сьогоднішніх обговорень в українському інформпросторі - ексцентричні вимоги Путіна до США, в яких той зажадав компенсацій за збитки Росії від санкцій в обмін на утилізацію плутонію. "У кремлівського начальника явне передозування плутонієм", - так відреагували блогери навіть у своїх серйозних постах. До того ж констатували, що нинішні російсько-американські відносини і навколо України, і з приводу Сирії, і в решті нагальних питань в кращому разі десь на рівні часів Карибської кризи. А на підтвердження їхньої думки оперативно надійшла офіційна відповідь Вашингтона, де чорним по-білому вказано: Путін остаточно втратив американську довіру. З того моменту у соцмережах стали превалювати виключно іронічні дописи. Але думки все одно розділились. Хтось вважає, що російські претензії обмежаться лише США, яким обов'язково поставлять умову повернути, нарешті, Алясочку. Інші ж впевнені, що на черзі - вимоги Кремля до Парижу, котрий просто мусить компенсувати збитки від підпалу Москви Наполеоном у 1812 році. Та відповідально заявляють, що психіатрична допомога в РФ відсутня навіть на президентському рівні.

Новий гріх Гундяєва

Ще одна важлива новина надійшла також із Москви, але вона геть не потішила українських інтернет-користувачів. Йдеться про рішення Московського обласного суду знести Свято-Троїцьку церкву у місті Ногінську Московської області, який є єдиним храмом УПЦ Київського Патріархату на території Росії. Причому, як з'ясувалося, де-факто позивачем є апарат Московського патріарха, що сором'язливо заховався за вивіскою "Адмiнicтрацiя Ногiнського району". Реакція блогосфери однозначна - Гундяєв взяв на себе ще один гріх на тлі системного нищення на російських просторах всього українського. Хоча деякі все ж припустили, що таким чином патріарх Кіріл готує українську суспільну думку напередодні ймовірного введення з Росією візового режиму.

Подвиг козака Гаврилюка

Реноме славетного з часів Майдана козака Гаврилюка в українському сегменті Інтернету знову стрімко пішло вгору, коли сьогодні став відомим стан справ із заповненням електронних декларацій про доходи українськими чиновниками вищої ланки. Як виявилося, поки жоден міністр про доходи так і не відзвітував, а з усіх 423-х народних депутатів е-декларацію подав лише Михайло Гаврилюк. Дехто в соцмережах пробує виправдати такі вчинки політиків технічними негараздами з порталом, де можна буде ознайомитися із чиновницькими е-деклараціями, але переважають два глобальні висновки. Перший - це чергова і наочна зневага, продемонстрована політикумом щодо власних співгромадян. Ну а другий - козак Гаврилюк, сам того, певно, особливо не бажаючи, знову повівся напрочуд гідно та здійснив ще один справжній подвиг.

Сміттєвий заплив у Львові

Сьогоднішній сильний дощ у Львові викликав неабиякий ажіотаж у соцмережах. Звісно, львів'ян зовсім не здивувала сама злива - тамтешні мешканці до постійних опадів звикли з дитинства. Справа у тому, що традиційний для Львова осінній дощ призвів до того, що невивезене досі сміття почало плавати міськими ландшафтами у неймовірній кількості. Ситуацію ускладнило те, що на одній із центральних вулиць Львова ще й прорвало каналізацію. "О, Садік вирішив проблему сміття, заплативши шаманам за виклик дощу", "Сьогодні у сміттєвому запливі Львів здобув беззаперечну перемогу", "Хочеться всі ці ріки сміття направити Садовому в двір, а краще - під двері", "Вчора сміття палили, нині - топимо, як відьом у старі добрі часи" - такі найхарактерніші фрази львівських користувачів мережі, котрі як фотодоказ до своїх постів масово розміщують відповідні світлини.

Масове прощання із Бабиним літом

Натомість решта українців, реагуючи на повідомлення Гідрометцентру про завтрашнє похолодання по всій країні, влаштували масове прощання із Бабиним літом. "Ось згадка про останній теплий день вам у стрічку", - пишуть у соцмережах та додають безліч сьогоднішніх фото власного виробництва.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство