Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

D.SCRIPTUM. Прелюдія Гаазького трибуналу, Станичанський бан та Холівар імені Рівліна

Среда, 28 Сентября 2016, 19:25
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідадимемо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Прелюдія Гаазького трибуналу

Треба бути чесними: український інформпростір чекав від сьогоднішніх новин з Нідерландів з приводу справи по МН17 якоїсь хитромудрої "зради". Але дива для Путіна не сталося. Міжнародна слідча група дійшла однозначного висновку - малайзійський "Боїнг" збили понад два роки тому із ЗРК "Бук", який був доставлений на контрольовану проросійськими бойовиками частини Донбасу з території Росії та туди ж після "виконання завдання" і відправлений. Тож українські інтернет-користувачі синхронно зітхнули з полегшенням. Та висловили сподівання, що це була лише прелюдія Гаазького трибуналу над кремлівськими злочинами у найближчому майбутньому. А яка, скажете, реакція на це окупованого "ольгінськими тролями" Рунету? Традиційна, в стилі "вивсьоврьотє". Хоча вона вже нікого особливо не цікавить. 

Станичанський бан

Куди більших емоцій коштували багатьом у соцмережах обговорення іншої теми дня - можливої втрати Україною контролю над Станицею Луганською внаслідок виконання останніх рішень у Мінську щодо створення трьох пілотних зон безпеки на лінії розмежування. Одна з яких починається саме на пішому КПВВ у Станиці. Особливий ажіотаж в мережі був викликаний оголошенням підготовки низкою громадських організацій станичан до акцій протесту проти відведення із їхнього прифронтового селища українських Збройних Сил. Така позиція місцевих жителів навіть отримала в Інтернеті відповідну назву - "Станичанський бан Мінська". Втім, все і далі відбувається як завжди: песимісти продовжують нагнітати паніку, а оптимістам хіба що лишається посилатися на слова Євгена Марчука, який запевняє, що "три ділянки, розміщені на лінії зіткнення, не "в", а "в районі населених пунктів". Звичайно, таке бюрократичне буквоїдство задовольняє далеко не всіх. 

Холівар імені Рівліна

"Близько 1,5 мільйона євреїв було вбито на території сучасної України під час Другої світової війни у Бабиному Яру та у багатьох інших місцях. Багато посібників злочину були українцями. І серед них особливо виділялися бійці ОУН, які знущалися з євреїв, вбивали їх та в багатьох випадках видавали німцям", - така гучна заява президента Ізраїлю Реувена Рівліна, виголошена до того ж у Верховній Раді, само собою, не могла пройти непоміченою повз український сегмент Інтернету. Одні вважали, що це - справжній плювок в обличчя українців. Інші переконували, що ізраїльській гість просто сказав правду про нашу історію, яку треба вивчати. Треті ж наголошували на тому, що історичних знань, перш за все, бракую самому президенту Ізраїлю, котрому чомусь невідомо про факт вбивств нацистами у Бабиному Яру як раз членів ОУН, і на честь однієї з цих жертв - Олени Теліги - навіть названа в Києві прилегла вулиця. Одним словом, як висловився хтось у соцмережі, "Холівар імені Рівліна видався на славу". А заклики віддати складні питання історії не політикам, а, власне, історикам були, як завжди, визнані банальними та загубилися в загальному гамі Всесвітнього павутиння.

"Улюблена людина" в законі

Нова законодавча ініціатива "єврооптимістів" викликала свіжу хвилю "уваги" в Інтернеті до цих молодих політиків. Тим більше що в законопроекті, авторами якого, зокрема, є особливо засвічені у "квартирному питанні" нардепи Світлана Заліщук та Сергій Лещенко, пропонується розширити коло осіб, яких треба вказувати у декларації про доходи. Та вважати близькими тих людей, з ким чиновник прожив 183 дні протягом року. Звісно, найбільші кпини дісталися Лещенку, якому згадали як відомі 192 квадратні метри, так і його "улюблену людину". "Якщо ви 31 грудня сходили з друзями в баню, а потім заночували в якоїсь пані/пана, то маєте повне право включити цю пані/пана в члени своєї сім'ї. Якщо ж вам не повезло і з пані/паном ви ночували 30 грудня, тоді вам треба жити з ним 183 дні і тоді ви гарантовано можете включати пані/пана в члени своєї сім'ї. Не важко вирахувати, що таких (законних!) панів/пань у вас може бути аж 3 на рік (улюблена людина першого півріччя, улюблена людина другого півріччя і улюблена людина 31 грудня)", - пожартували з цієї теми в одній із популярних груп у Facebook. А мережу загалом знову охопила епідемія перепостів вже відомих тематичних фотожаб.

День народження Конфуція та "Соцмережевий кодекс"

Інтернет-інтелектуали сьогодні відзначають день народження Конфуція. І зовсім не в жарт, а з прив'язанням філософської спадщини цього китайського мислителя, який жив ще у п'ятому столітті до нашої ери, до нашого українського сьогодення. Адже, як нагадують facebook-історики, Конфуцій кілька років провів на державній службі, але ненаситність та жадібність тогочасних державних мужів у Китаї, їхні міжусобиці та небажання відкритися для альтернативних думок змусили філософа полишити престижну посаду і вирушити мандрувати світом. Тож в українських соцмережах сьогодні активно постять цитати Конфуція, найпопулярнішими з яких є наступні: "Шляхетний чоловік шукає причини своїх невдач в собі самому, в підла людина шукає їх в інших", "Категоричність - ознака обмеженості" та "Якщо ти ненавидиш - значить тебе перемогли". А дехто навіть пропонує обрати ці конфуціанські настанови за обов'язкові правила поведінки у соцмережах. Такий собі "Соцмережевий кодекс".

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство