Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

D.SCRIPTUM. Рекордний хештег #ЧтобТыСдохВВП та Кунсткамера повного божевілля

Пятница, 7 Октября 2016, 19:40
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

Анонс Третьої світової

В українському інформпросторі жваво обговорюють останню заяву начальника штабу сухопутних військ США генерала Марка Міллі про те, що війна Америки з Росією є практично гарантованою. "Американський генерал проанонсував Третю світову війну", - такою була перша реакція українців у соцмережах. Але після більш скрупульозного аналізу повідомлення з Вашингтона деякі блогери зробили два глобальні висновки. По-перше, американський генералітет ніколи нічого не говорить без санкції з Білого дому, тому це насправді натяк Путіну від Обами припинити, нарешті, блефувати про збиття над Сирією "непізнаних літальних об'єктів" і тому подібну маячню. А, по-друге, подібна американська риторика вигідна Україні у поточній українсько-російській війні, бо остаточно засвідчила крах будь-яких спроб Заходу про щось домовитись із Кремлем. Тепер у свідомість широкого кола американців повертається стара теза часів холодної війни, що головною загрозою світу є виключно Росія. При цьому абсолютно недоговороздатна.

Фізкульт-привіт від дружини Саакашвілі

Ще одна новина не могла пройти повз увагу активних у мережі українців. Йдеться про резонансні заяви, які зробила в інтерв'ю міжнародному французькому радіо RFI дружина Міхеіла Саакашвілі Сандра Рулофс. Зокрема, вона розповіла, що її чоловік своє завдання в Одесі вже виконав та воліє працювати у Києві на найвищому рівні. Чого, на думку Рулофс, дуже бажає український народ, але цьому противиться українська еліта за підтримки Європи і США. "Ось такий фізкульт-привіт від дружини Саакашвілі", - відреагували на це ті, хто досі не помітив від одеського губернатора заявленого виконання завдання в окремо взятій Одесі. А шанувальники грузинського екс-президента знову почали журбу на тему, що корупція в Україні нездоланна, мовляв, навіть Захід вже змирився із цим. Утім, і противники Саакашвілі, і його прихильники зійшлися на спільній думці - пан Міхо повертатися в Грузію геть не збирається, а новий етап своєї політичної боротьби планує розпочати саме в Україні.

Рекордний хештег #ЧтобТыСдохВВП

Як і передбачалося, в українському сегменті Інтернету - справжній ажіотаж з приводу сьогоднішньої 64-ї річниці Путіна. В кращому для іменинника випадку йому бажають, щоб цей день народження для нього був останнім, та постять тематичні фотожаби. А ось відомий блогер Андрій Бондар поставив цілком логічні питання: "У день народження відомо кого мене цікавить лише одне питання: де його поховають? Варіанти: біля Кремлівської стіни, у Кремлівській стіні, на Новодєвічьєм кладбіщі, в Мавзолеї біля батька. І ще одне: чи приїде на похорон Кім Чен Ын? Ой, соррі. І останнє: як приїде Кім Чен Ын? Поїздом?". Між іншим, використання хештегу виключно російською мовою (напевно, аби було більш зрозуміло адресату) #ЧтобТыСдохВВП ставить сьогодні всі соцмережеві рекорди.

Кунсткамера повного божевілля

Натомість більш допитливі українські інтернет-користувачі вирішили дізнатися, з яким настроєм зустрів путінські іменини Рунет. Для чого не полінувалися зайти у "ватні" акаунти не лише в мережах Facebook і Twitter, а й у "ВКонтакте" та навіть в "Однокласники". Результати дослідження повністю виправдали покладені на них очікування тих, хто таки наважився на репости "вдячного російського народу". Ось лише кілька найпоказовіших цитат (звісно, мовою оригіналу та із збереженням авторської граматики): "И не длинный, и не черный, и не барак - одни достоинства. С Днем рождения, Владимир Владимирович!", "Мой лудший друг это Царь Путин!!!!!", "Вова ты наш любимый родной любимый надеюсь прочтёщ", "Пуст всегда будет СОЛНЦЕ---ПУТИН!!!!" і таке інше, і тому подібне. Тож українські інтернет-дослідники констатували майже медичний діагноз - Кунсткамера повного божевілля або Клінічне ідолопоклонництво "ватництва".

Річниця путінського вбивства Політковської

Українська блогосфера не забула і про сумну дату, з якою пов'язаний сьогоднішній день. Адже 7 жовтня виповнюється рівно 10 років, як у Москві в підїзді власного будинку було вбито російську опозиційну журналістку Ганну Політковську. Користувачі соцмереж нагадують, що загибла була українського походження та мала дівоче прізвище Мазепа, а також висловлюють впевненість у ритуальному характері вбивства Політковської саме в день народження російського диктатора. Та постять найкращі із її цитат: "Я часто думаю: чи людина Путін взагалі? Або залізна мерзла статуя? Думаю і не знаходжу відповіді, що людина", "Страх і справді викорінив у нас сором. Від страху перестало бути соромно", "Жорстокість - важка інфекція, схильна до пандемії. Вона не буває одноразовою", "Сильні руки за відсутності сердець зайняті тим, що підписують смертні вироки"...

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство