Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

D.SCRIPTUM. Шойгубачення війни і миру, Пенсійна хакерофобія та Гастрольний розкол

Четверг, 6 Октября 2016, 19:30
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

Шойгубачення війни і миру

Чергове генеральське зізнання, яке надійшло з Росії, знову вразило український інформпростір. Але якщо вчора здивував публіку у всьому світі відставний генерал-геополітик Леонід Івашов, який головною метою російської військової операції в Сирії назвав захист інтересів Газпрому, то сьогодні генеральську естафету особисто прийняв діючий міністр оборони РФ Сергій Шойгу. Спочатку він визнав, що Росія фактично перетворила Сирію у військовий полігон. А потім знову все поставив із ніг на голову, заявивши, що за час безпосередньої російської участі в конфлікті вдалося стабілізувати ситуацію в Сирії та налагодити роботу щодо примирення ворогуючих сторін. У зв'язку з цим обізнані інтернет-експерти просто нагадали одну цифру цієї "стабільності і примирення" - в результаті лише російських бомбардувань в Сирії за рік загинули понад 9 тисяч людей, серед яких близько 3 тисяч дорослих мирних жителів та майже тисяча дітей. А у соцмережах народився новий інтернет-мем - "Шойгубачення війни і миру".

Дешевий похорон з міткою Бетмена на лобі

В українському сегменті Інтернету вже готуються до відзначення завтрашнього знаменного дня, коли "молодому і перспективному" Путіну виповниться всього якихось 64 роки. Обговорюють здебільшого дві "передсвяткових" звістки - свіже фото хазяїна Кремля, на якому зі зморшок на лобі Путіна утворилася емблема Бетмена, та новий державний тариф на похорон президента РФ, що знизилися майже удвічі. Щодо мітки Бетмена, до думки у інтернет-користувачів розділилися. Одні нагадують, що Бетмен був таким, як Путін - мільярдером та власником корпорацій, тобто супергеройська нагорода заслужено знайшла свого супергероя. Інші ж припускають, що у 64 роки просто треба більше ботокса. А в зв'язку із різким здешевлення похорону Путіна з $19 тисяч до $11 тисяч соцмережевий консенсус знайдено - через дію західних санкцій навіть на це свято, що невпинно наближається, в російському бюджеті "дєнєг нєт".

Одкровення Карякіна-лугандона

З Москви надійшла ще одна новина, яка потішила українські соцмережі. Дивом врятувавшись від самоповішення або іншої летальної пригоди із собою на теренах "ЛНР" , "екс-спікер" тамтешнього "парламенту" Олексій Карякін розповів у російській столиці страшну правду - виявляється, ватажок "молодої республіки" Ігор Плотницький нищить "щирих ополчєнцев" за наказом Києва, бо є його штатним шпіоном. "Сьогодні "генпрокуратура ЛНР" де-факто є спецслужбою України на нашій території. Основна частина працівників залишилася з українських часів, багато хто навіть брав участь в АТО з боку ЗСУ, а тепер працюють в "прокуратурі ЛНР" і зачищають тих, хто зі зброєю відстоював "республіку", - заявив московським журналістам Карякін. "Це справжнє одкровення Карякіна-лугандона", - синхронно проіронізували і у Facebook, і у Twitter.

Пенсійна хакерофобія в "ДНР"

Поки українські інтернет-користувачі кепкували над свіжими повідомленнями із життя "ЛНР", пропагандисти з братньої "ДНР", працювали, не покладаючи рук. І дійсно напрацювали на славу - у тамтешньому "пенсійному фонді" пояснили зупинку виплат пенсій диверсійними діями українських хакерів. Тепер всі пенсіонери процвітаючої "республіки" отримали нового ворога - укрохакера, який безперестанку б'є по руках касиршам, аби ті не змогли видати готівкові рублі нужденним. І з цим новим ворогом додалася і нова хвороба - "хакерофобія". Причому до вже існуючого цілого букету хвороб при тотальному дефіциті в "ДНР" будь-яких ліків. В українському сегменті Інтернету вже передбачають, що після фактичного введення російського ембарго на донбаські пенсії скоро черга дійде і до зупинки продовольчих "гумконвоїв". А дехто навіть розмістив з цього приводу фотожабу з відповідною реакцією Путіна на депешу з окупованого ним Донбасу. Між іншим, без жодної зморшки на лобі.

Гастрольний розкол

У соцмережах жваво обговорюють сьогоднішній провал у Верховній Раді законопроекту, яким пропонувалося дозволити російським артистам виступати з гастролями в Україні лише в тому випадку, якщо вони засудять російську агресію щодо української держави. Одні кляли на чом світ стоїть всіх тих нардепів, хто не підтримав дану законодавчу ініціативу, до того ж поіменно і не завжди добираючи слів ("колаборанти" було чи не найм'якішим визначенням). Інші ж тішилися з того, що, проваливши цей законопроект, українські парламентарі тим самим "відмазали" від російської в'язниці Бориса Гребенщикова Андрія Макаревича та ще небагатьох представників оголошеної Кремлем так званої "п'ятої колони", які могли на засудження агресії таки наважитися. Одразу зазначимо, точок дотику та якогось компромісу сторони цього холівару так і не знайшли. Як констатував один з користувачів соцмереж,"в Україні почався гастрольний розкол".

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство