Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

D.SCRIPTUM. Трампозрада чи Трампоперемога, смертоносна Бандероебола та Чорнийпротест

Вторник, 27 Сентября 2016, 19:25
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідадимемо про реакцію суспільства на топові теми дня.

#Трампозрада чи #Трампоперемога

Головна подія, яку обговорюють у всьому світі, - це перші телевізійні дебати між кандидатами в президенти США Гілларі Клінтон та Дональдом Трампом. І український інформпростір не став у цьому винятком. Зважаючи на чергові благодатні потоки в риториці республіканця на путінський млин, симпатії українців, зрозуміло, були на боці Клінтон. Та й виглядала кандидат від демократів, на думку більшості користувачів українських соцмереж, більш переконливою. Тому поява хештегу #Трампозрада, що підкреслювало поразку кандидата від республіканців на теледебатах, була лише справою часу. Тим більше, коли на CNN оприлюднили результат опитування власних глядачів, згідно якому 62% респондентів віддали перемогу саме Клінтон. Але коли Трамп, посилаючись на інші соцдослідження, не змирився зі своєю телепоразкою, в соцмережах також оперативно народився новий мем із відповідним хештегом - #Трампоперемога.

"Путінські соколи" шукають новий MH17

Українських інтернет-користувачів очікувано збентежила звістка з Північної Європи про черговий "подвиг путінських соколів" на межі ісландського та норвезького повітряних просторів. Утім, сам факт, що надзвукові російські бомбардувальники Ту-22-M пролетіли на мінімальній відстані під ісландським пасажирським літаком, що прямував з ісландського аеропорту Кефлавік у швецький Стокгольм, нікого особливо не здивував. Щоправда, дехто задавався питанням, наскільки сантиметрів "путінським соколам" треба наблизитися до пасажирських авіалайнерів країн-членів НАТО, щоб військово-повітряні сили Північноатлантичного альянсу, нарешті, якось змістовно на це прореагували. А інші висувають припущення, що Кремль з причин повної неадекватності просто шукає черговий MH17. Та нагадують, що літак саме цього рейсу понад два роки тому було збито терористами над Донбасом за допомогою російського "Бука".

Бандероебола вбила "гумконвойного" генерала

Новина про чергову смерть чергового російського генерала ФСБ, само собою, потішила український інформпростір. А коли виявилося, що новопреставленим виявився такий собі Шишков, що останнім часом активно займався формуванням так званих "гумконвоїв", іронії і сарказму вже не було меж. "Мруть, як мухи... Ті, хто тут побував... Бацила видно якась бродить донбаськими степами... І нема спасу від того, товаришчі руські гєнєрали... Ні скреп, ні прививок... Тільки вітер в полі... Ото таке...", - підсумував у своєму Facebook відомий блогер і за сумісництвом нардеп від БПП Віталій Чепинога. І під цим постом оперативно з'явився коментар: "Бандероебола якась..."

#Чорнийпротест набирає обертів

Українські соцмережі приєдналися до світового флешмобу та вийшли на інтернет-протест у зв'язку із наміром нинішньої влади Польщі заборонити аборти. Причому польські традиціоналісти-консерватори настільки розійшлися, що спланували карати і лікарів, і жінок, які наважились на аборт, тюремним ув'язненням до 5-ти років. Тому праведний гнів охопив не лише жіноцтво, а й адекватних чоловіків - користувачі мережі масово розміщують тематичні пости і просто власні фото з хештегами #чорнийпротест, #czarnyprotest, #blackprotest тощо.

«Герої Дніпра» тріснули пополам

«Цього варто було очікувати», - такі заголовки замайоріли в українському сегменті Інтернету після оприлюднення в соцмережах фото з платформи станції київського метрополітену «Героїв Дніпра», на якій з'явилася помітна тріщина. Через що багато пасажирів змушені були не ризикувати своїм життям і здоров'ям, а відправлятися в інші райони столиці з наступної станції метро «Мінська». Причина того, що трапилося, для всіх очевидна, і про що кияни в мережі гуділи останні кілька місяців - це наочний результат будівництва торгівельно- розважального центру безпосередньо над «Героями Дніпра». Тому глобальний висновок інтернет-користувачів з усієї України, а не лише Києва, однозначний - якщо мер Кличко, Київрада та інші лобісти скандальних забудовників не схаменуться, масштабної трагедії в столичному метро не уникнути.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство