Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

D.SCRIPTUM. Цирковий тренінг-волевиявлення, Подвійний тариф Каськіва та Хасидський діагноз

Понедельник, 3 Октября 2016, 20:00
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

Злочини Путіна стали звичайною роботою 

Український інформпростір вже давно нічому не дивується, коли йдеться про вчинки хазяїна Кремля. Але історія із затриманням в Москві українського журналіста Романа Сущенка, якого звинуватили у шпіонажі, вразила всіх. Як своєю безглуздістю, так і неперевершеною кремлівською цинічністю. Інтернет-користувачі повністю солідарні в тому, що жодних дивідендів Путіну це фактичне викрадення українця не принесе, натомість це вже спричинило міжнародний скандал, який на 100% ускладнить бажане Росією зняття західних санкцій. Ну а фраза путінського рупора Пєскова, що скандал із затриманням ФСБ Сущенка є "звичайною роботою", на думку значної частини українських блогерів, лише наближає Гаазький трибунал над кремлівськими злочинцями. Але одночасно ця історія зробила актуальними ще дві проблеми - безпека будь-яких українців в Росії та безумовна депортація одіозних росіян із нашої країни. На перше питання в блогосфері лунає однозначне "ні", а на друге - не менш повальне "так".

Цирковий тренінг-волевиявлення

А ось результати так званих "праймеріз" у путінських квазідержавних утвореннях "ДНР" і "ЛНР" нічого в українському сегменті мережі, крім сміху, не викликає. Найбільш серйозні пости - про рекорд явки, а, точніше, неявки жителів окупованих районів Донеччини та Луганщини на цей "цирковий тренінг-волевиявлення", як дехто в соцмережах іменує це псевдовиборче шоу. У багатьох виникає логічне питання: а навіщо взагалі було починати цей заздалегідь програшний процес? Та ще й мавпувати назву у ненависних "піндосів", над чим вже вдосталь посміялися інтернет-користувачі. Мовляв, будували-будували "молоді республіки", а стежка чомусь знову вивела до клятого Обами. Одним словом, серед реакцій на дутий "праймеріз" в ОРДО і ОРЛО панує суцільна іронія, що переходить у сарказм та навпаки.

Слово-горобець Саакашвілі

Заява одеського губернатора та колишнього грузинського президента Міхеіла Саакашвілі про свої наміри повернутися у Грузію після парламентських виборів та забрати із собою главу української Нацполіції Хатію Деканоідзе викликала серйозний резонанс в мережі. Дехто з інтернет-користувачів говорив про можливий його від'їзд мало не як про страшну втрату для України. Їхні опоненти натомість висловлювалися досить скептично до реальних успіхів роботи Саакашвілі в наших широтах. В саму кульмінацію цього міні-холівару на сцену, точніше, в ефір одного з українських телеканалів вийшов сам герой та оголосив, що його неправильно зрозуміли. Мовляв, він, Саакашвілі, їде в Грузію для боротьби з місцевими проросійським олігархом Іванішвілі, а як впорається, в ту ж саму мить повернеться одразу в Україну. Втім, багатьом після цього пеше, що згадалося, так це народна мудрість про слово, яке зовсім не горобець.

Подвійний тариф Каськіва

Новина про вихід на волю Владислава Каськіва з панамської буцегарні, безумовно, не пройшла повз увагу української блогосфери. Але пригоди в Латинській Америці відомого друга "лижного інструктора" викликала не стільки чергові крики про "зраду", а й подарували найбільш уважним привід покепкувати над екс-керівником Держагентства з інвестицій та управління національними проектами. Адже Каськів заплатив в Панамі заставу в сумі $600 тисяч. А звинувачують його українські правоохоронці у розкрадання державних коштів у 2012-2013 роках на 7,5 мільйонів гривень, що за нинішнім курсом НБУ складає менше $300 тисяч. "Каськів у Панамі заплатив за подвійним тарифом", - резюмували у соцмережах. Та поширили відповідну фото жабу.

Хасидський діагноз

Ще однією темою, що зацікавила сьогодні український сегмент Інтернету, стали повідомлення із Умані, де ортодоксальні євреї - хасиди - святкують Рош Ха-Шану або єврейський Новий рік. Але найбільше вразило соцмережі те, що цього року на могилу цадика Нахмана прибула рекордна кількість хасидів - 41 тисяча паломників. Тим сам, на думку багатьох, Умані та країні в цілому поставлено дуже позитивний "хасидський діагноз" - в Україні, попри нашу війну з Росією та економічні негаразди, євреям перебувати і безпечно, і приємно.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство