Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Депутати підписали смертний вирок Україні

Вторник, 6 Мая 2014, 14:52
Провалене голосування за всеукраїнське консультативне опитування 25 травня може призвести до ще більшої ескалації напруги на південному сході України

За Законопроект про всеукраїнське консультативне опитування 25 травня, одночасно з виборами президента, проголосувало всього 154 депутати. Мотиви для не голосування за кабмінівський та альтернативні законопроекти вони пояснили неможливістю проведення такого опитування за умов фактично військового стану.

На переконання експертів, таке пояснення є безглуздим, оскільки точно за таких самих умов 25 травня мають відбутися і президентські вибори. То ж парламентарі, по суті, ставлять під сумнів їхню легітимність. До того ж свідомо понижують явку виборців, які могли прийти на дільниці аби проголосувати за президента і одночасно висловитися щодо децентралізації влади чи мовного питання.

Другий момент - консультативне опитування хоча б частково могло зняти напругу на південному сході країни. Нагадаємо, що на підтримку опитування висловлювався і голова Донецької облдержадміністрації Сергій Тарута. Тепер же сепаратисти та опозиційні кандидати в президенти отримали нагоду заявляти про небажання київської влади чути "голос Донбасу". А виборці регіонів, охоплених сепаратистськими настроями, за відповідної пропагандистської обробки місцевими агітаторами та російськими ЗМІ  погодяться піти на псевдореферендум 11 травня.

Таким чином, ігри ура-патріотів в купі з "регіоналами" провокують ще більшу ескалацію напруги. Відмову депутатів ВР підтримати консультативне опитування за своєю вибухонебезпечністю можна порівняти зі скасуванням парламентом з подачі депутатів від "Свободи" мовного закону Колесніченка-Ківалова. Хоча в.о. президента Олександр Турчинов і ветував рішення нардепів, проте "наступ на російську мову" Москва вдало використала для збурення населення Криму. Чим це закінчилося наразі нагадувати зайве.